Премиер лига 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После репрезентативната пауза се враќа клупскиот фудбал, а на програмата е 29-то коло од Премиер лигата кое ќе ни го донесе големото дерби помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул.

Манчестер Сити – Ливерпул – ГГ

Манчестер Сити полека ја темпора формата за завршницата и сигурно до крај ќе се бори за шампионската титула. „Граѓаните“ во мометов заостануваат осум бода зад лидерот, но имаат натпревар помалку, па немаат право на кикс. Исто важи и за Ливерпул, кој се бори за 4-то место, но формата на „црвените“ е далеку полоша. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Арсенал – Лидс – 1

Арсенал има предност на врвор и пред почетокот на овој меч ќе го знае исходот на мечот на Сити, но независно од тоа тимот на Артета сака да ги освои трите бода. „Топџиите“ се неприкосновени на домашен терен и се друго освен победа ќе биде изненадување. Лидс се бори за опстанок, но тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Bet365.

Борнмут – Фулам – 3+

Борнмут се бори за опстанок и се наоѓа на претпоследното место, па ова може да биде клучен натпревар за нив. Дома играат подобро и го победија Ливерпул, па ќе дадат се од себе за позитивен резултат. Фулам има пад на формата и запиша два порази по ред. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во 22Bet.

Брајтон – Брентфорд – ГГ

Дуел на два тима кои се најпријатно изненадување оваа сезона. Имаат ист број на бодови, и иако никој не очекуваше се наоѓаат во позиција да се борат за излез во Европа. Двата тима се наоѓаат во одлична форма, па мала предност му даваме на Брајтон бидејќи е домаќин. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 воMozzart.

Кристал Палас – Лестер – 1X

Дуел на два тима кои се во очајна форма и имаат по четири порази на последните пет меча. Кристал Палас е во сигурната зона, но тоа е благодарение на бодовите кои ги освои во првиот дел од сезоната. Лестер е загрозен и се бори за опстанок, очекуваме голема борба за бодови. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 во Bet365.

Нотингем Форест – Вулверхемптон – ГГ

Овие два тима ги дели само еден бод на табелата, но двата тима се борат за опстанок и имаат потреба од бодови. Играат топло ладно и мала предност му се дава на Нотингем бидејќи е домаќин. Играат натпревари со голови, па веруваме дека ќе ја продолжат традицијата и на овој меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Челзи – Астон Вила – 1

Челзи полека влегува во форма, иако во лигата заостанува многу и скоро невозможно е да стигне до Топ 4. Астон Вила има ист број бодови како и „сините“ и е во серија од четири меча без пораз, па сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Вест Хем – Саутемптон – 1

Вест Хем е едно од најголемите разочарувања сезонава и покрај големите инвестиции се бори за опстанок. Има само една победа на последните пет меча и се наоѓа во опасната зона, па ова е клучен натпревар за „чеканите“. На гости им доаѓа најслабиот тим во лигата и немаат право на кикс. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Bet365.

Њукасл – Манчестер Јунајтед – ГГ

Едно од двете дербија на колото, помеѓу два тима кои се борат за пласман во Топ 4. Њукасл заостанува и сигурно ќе сака да го искористи домашниот терен, но Јунајтед е во подобра форма. Очекуваме голема борба и неизвесен дуел, а нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Евертон – Тотенхем – 3+

Прв дуел на Тотенхем без Конте, но од клупата ќе ги води неговиот помошник, па не очекуваме големи промени во играта. Тотенхем игра топло-ладо оваа сезона, натпревари со многу голови, а Евертон се бори за опстанок и бодовите му се прекупотребни. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Mozzart..

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*