Тикет на денот е-Спорт (01.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Со оглед на ограничената понуда на натпревари од светот на е-Спортот, нашиот избор за денеска ќе биде Pinnacle Cup: Malta Vibes #1 од Dota 2.

Navi Junior – KZ Team – 1 @ 1.83 во Bet365

Овие екипи го играат првиот натпревар во нокаут-фазата, а само за еден од нив ќе има место во следното коло, додека на патот кон четвртфиналето им е закажана пресметка и со Old G на победниците од оваа средба. Navi Junior за нијанса е во подобра форма бидејќи има четири победи на претходните пет меча, а сенка остава само тесниот пораз од Surplus, додека KZ загуби дури двапати на последните четири натпревари. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Team DogChamp – Rune Eaters – 1 @ 1.36 во 22Bet

Без разлика на тоа кој ќе обезбеди место во второто коло од турнирот, не се очекува дополнителен напредок бидејќи следен противник ќе биде одличниот Alliance. Во секој случај, двете екипи ќе сакаат да излезат на мегдан со гигантот, а поголеми шанси за такво нешто има DogChamp кој славеше против Wildcard Gaming и Dreamers во изминатиот период, додека во исто време Rune Eaters излегоа на крај само со HJK, а сите други дуели убедливо ги загубија. Ние предлагаме 1 со квота 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 2.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*