Серија А 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 24-то коло во Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и едно големо дерби на „Сан Сиро“ помеѓу Милан и Аталанта.

Емполи – Наполи – 2

Наполи игра сезоната од соништата, моментално е тим со најдобра форма во Европа и има оромна предност на табелата. Само „чудо“ може да се случи Наполи да не ја освои титулата оваа сезона, но тимот на Спалети сепак не сака калкулации и продолжува со победи. Сега му гостува на Емполи, кој е многу непредвидлив, но има пад на формата и нема победа веќе четири натпревари. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.45 во Mozzart.

Лече – Сасуоло – ГГ

Ова е дуел на два тима кои се во долниот дел на табелата и се уште немаат обезбедено опстанок. Поради тоа очекуваме голема битка за бодови кои им се потребни на двата тима. Лече и Сасуоло играат топло-ладно, но се тимови кои играат отворен фудбал за гол повеќе од противникот. Поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Болоња – Интер – 2

Интер во последно време влезе во добра форма и во серија на добри резултати. „Нероаѕурите“ отпаднаа од битката за титулата, но се борат за пласман во Топ 4, а конкуренцијата е голема. Болоња е во одлична форма и има три победи на последните четири меча, па нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.70 во 22Bet.

Салернитана – Монца – ГГ

Монца е едно од најголемите изненадувања оваа сезона, моментално се наоѓа на 11-то место на табелата и нема опасност од испаѓање. Салернитана исто така игра според очекувањата, но е само на 4 бода од зоната за испаѓање, па сигурно ќе сака да освои бодови на домашен терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Удинезе – Специја – 1

Удинезе игра на периоди оваа сезона, добро ја отвори сезоната, но сега е во период на лоши резултати. На гости му доаѓа Специја која е во уште полоша форма и се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Bet365.

Милан – Аталанта – 3+

Дерби на колото и директен дуел помеѓу два тима кои се борат за пласман во Топ 4. Милан го надмина лошиот период и влезе во серија на победи, па сигурно со поболема самодоверба влегува во овој меч. Аталанта минатото коло доживеа шокантен пораз, па ова гостување им е од големо значење. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во22Bet.

Верона – Фиорентина – 1X

Верона во последно време игра многу подобро и минатото коло после пет кола загуби на гостувањето кај Рома. Меѓутоа, Верона игра многу добро на домашен терен и сега има реални шанси за опстанок. Од друга страна Фиорентина е во надолна линија и е во лоша форма. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.90 во Mozzart.

Лацио – Сампдорија – 1

Лацио минатото коло се врати на победите, а се бори за пласман во Топ 4 и му се потребни бодови. Меѓутоа, конкуренцијата е голема па Лацио нема право на кикс. Од друга страна Сампдорија се бори за опстанок и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во Bet365.

Кремонезе – Рома – 2

Кремонезе е последен на табелата и тешко дека ќе успее да избори опастанок. Од друга страна Рома е во одлична форма и се бори за пласман во Топ 4, па нема право на кикс. Се друго освен победа на „волчицата“ ќе биде големо изненадување, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.40 во 22Bet.

Јувентус – Торино – 1

Градско дерби кое секогаш е непредвидливо, но Јувентус е домаќин и е фаворит. „Бјанконерите“ влегоа во догра форма и серија на добри резултати, од друга страна Торино игра топло-ладно, па тешко ќе дојде до бодови кај градскиот ривал. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*