Тикет на денот е-Спорт (25.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со натпреварите од третото коло на CCT South Europe Series #3, каде што веќе се издвоија четири екипи на врвот, а тоа се Alternate, Honoris, Into the breach и Voyvoda.

Into The Breach – Honoris – 1 @ 1.53 во Bet365

Го почнуваме денот со дерби меѓу две од најдобрите четири екипи во досегашниот дел од турнирот, а победникот од овој натпревар ќе обезбеди место во осминафинале. Into The Breach славеше против Godsent и Partizan во првите две кола, додека Honoris беше подобар од Undefined и го изненади 00Prospects. Ова е петта пресметка меѓу овие две екипи, а три од нив им припаднаа на момците од Into the Breach. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Websterz – undefined – 1 @ 1.57 во 22Bet

Websterz може да се пофали со три победи на претходните четири пресметки во сите конкуренции, додека undefined славеше само еднаш во тој период. Во секој случај, двете екипи се наоѓаат во катастрофална позиција и пораз во денешниот меч ќе значи крај за еден од тимовите. Во моментов undefined изгледа како екипа која ќе си оди дома затоа што загуби од Honoris и Godsent, додека Websters беше поразен од Voyvoda и Tenster, но покажа дека има квалитет да се спротистави и на најдобрите. Ние предлагаме 1 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*