Премиер лига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 25-то коло од Премиер лигата кое нема да биде целосно поради финалето во Лига Купот помеѓу Манчестер Јунајтед и Њукасл, но ќе донесе неколку возбудливи дуели.

Фулам – Вулверхемптон – 1

Фулам е најпријатното изненадување оваа сезона во Премиер лигата, па дури и најголемите оптимисти не очекуваа ваква сезона. Тимот од Лондон моментално се наоѓа на 6-то место на табелата и се бори за излез во Европа. Притоа тимот се наоѓа во одлична форма и на последните три меча запиша две победи и едно реми, па со голема самодоверба влегува во овој меч. Фулам важи за домашна екипа и многу подобро игра на домашен терен, па поради тоа е голем фаворит во овој дуел. Вулверхемптон е едно од најголемите разочарувања оваа сезона и до крајот го чека грчевита борба за осптанок. Моментално се наоѓа на само три бода од зоната за испаѓање, па мора што поскоро да ги поправи резултатите. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.20 во Mozzart.

Евертон – Астон Вила 1X

Евертон ги доби претходните два меча на својот стадион, со Арсенал и Лидс и тоа со единтични 1:0. Со тоа „карамелите“ ја подобрија својата позиција, но ги очекува грчевита борба за опстанок. Вила играше одлично со доаѓањето на Емери, но сега врза три порази и се наоѓа во лоша форма. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.50 во  Bet365.

Лидс – Саутемптон – ГГ

Лидс на последните четири меча освои само еден бод и сега е на дното на табелата во исклучително тешка состојба. Имаат само еден бод повеќе од Саутемптон, па ова е дерби на дното. Лидс секако има повеќе квалитет и домашниот терен е на нивна страна, па ќе мора што поскоро да почнат да освојуваат бодови. Исто така и за Саутемптон овој дуел е од клучно значење. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Лестер – Арсенал ГГ3+

Ова е сигурно најинтересен и највозбудлив дуел ова коло. Лестер во последно време игра добро на домашен терен, но е непредвидлив. Од друга страна Арсенал се врати на победите после три кола и сега сака да ја зачува предноста на врвот. Очекуваме отворен дуел со голови на двете страни, па нашиот предлог е ГГ 3+ со квота 2.00 во Mozzart.

Вест Хем – Нотингем Форест – 1       

Вест Хем се наоѓа во зоната за испаѓање, а после големите вложувања кои ги направи клубот се очекуваше многу повеќе оваа сезона. Тимот игра под сите очекуавања, па го чека грчевита борба за опстанок. Ова може да биде клучен натпревар, па „чеканите“ сигурно ќе направат се за да победат. Форест нема лесно да се предаде, но моментално се наоѓа во сигурната зона. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.30 во  Bet365.

Борнмут – Манчестер Сити – 2-2

Манчестер Сити нема право на уште еден кикс, откако минатото коо испушти победа против Форест. Тимот на Гвардиола не греши два пати со ред, па очекуваме лесно да ги освои трите бода. Борнмут во последно време игра подобро, излезе од зоната за испаѓање, но нема големи шанси за бодови против „граѓаните“. Нашиот предлог е 2-2 со квота 2.00 во22Bet.

Кристал Палас – Ливерпул – 2

Ливерпул во последно време заигра подобро, ја подобри формата и го доби директниот дуел со Њукасл минатото коло. Поради тоа за „црвените“ секој меч е клучен во борбата за 4-то место и немаат право на кикс. Иако разнишани после дебаклот во ЛШ, сепак мора да се фокусираат на Премиер лигата и да продолжат со победи. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.75 во Mozzart.

Тотенхем – Челзи – ГГ

Дерби на колото помеѓу два лондонски клуба кои се во лоша форма. Тотенхем се врати на победите и се наоѓа на 4-то место, но нема право на кикс ако сака да го задржи. Челзи игра очајна сезона и е далеку од Топ 4, но знае дека со победа може да ја поткрене самодовербата и обва може да биде пресврт на сезоната. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во  Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*