Серија А 23-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 21-то коло во Серија А кое ќе нема големо дерби и фаворитите би требало да имаат лесна задача.

Сасуоло – Наполи – 3+

Сасуоло во последно време заигра многу подобро, па на последните четири меча одигра две ремија и две победи, и тоа против Милан и Аталанта. Поради тоа Сасуоло со голема самодоверба ќе го пречека лидерот и со право се надева на позитивен резултат. Наполи има голема предност и тоа му дава можност за калкулации, па се очекува Спалети да ги одмори најдобрите играчи за овој меч, бидејќи за само три дена има тешко гостување во Лигата на шампиони. Секако, тоа не значи дека Наполи не доаѓа на ова гостување по трите бода, но тимот не се наоѓа пред императив победа, а тоа може да го искористи Сасуоло. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Сампдорија – Болоња – ГГ

Сампдорија се уште се наоѓа во зоната за испаѓање и ја чека грчевита борба за оспатанок, иако во последно време заигра подобро. Минатото коло остана непоразена против Интер, па самодовербата е на високо ниво. Болоња е во сигурна зона и минатото коло доживеа шокантен пораз од Монца, па со разнишана самодоверба доаѓа на ова гостување. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Монца – Милан – 2

Се чини дека Милан го надмина лошиот период со двете победи со ред без примен гол. Тренерот Пиоли ја промени формата и и даде стабилност на одбраната, па доаѓа во трите бода во комшии. Меѓутоа, Монца игра добро, се наоѓа во добра форма и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.10 во Bet365.

Интер – Удинезе – 1

Интер после мудијалската пауза игра топло-ладно, победува против големите тимови, но не игра добро против тимовите од долниот дел од табелата. „Нероаѕурите“ веќе испаднаа од траката за титулата, но потребни им се бодови за пласман во Топ 4, па немаат право на нов кикс. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Аталанта – Лече – 1

Аталанта се наоѓа во одлична форма и е во серија на победи, а минатото коло победи на гостувањето кај дирекниот конкурент Лацио. Поради тоа е голем фаворит на овој меч, а Лече се наоѓа во сигурната зона, но игра променливо. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Фиорентина – Емполи – ГГ

Локално тосканско дерби кое секогаш е непредвидливо. Фиорентина е фаворит бидејќи е домаќин, но Емполи покажа оваа сезона дека може да биде незгоден против фаворитите.Фиорентина нема победа во последните пет меча, а Емполи е во подобра форма. Поарди тоа нашиот предлог е ГГсо квота 1.75 во Bet365.

Салернитана – Лацио – 3+

Лацио нема победа на последните три меча, па падна на 6-то место на табелата и поради тоа се наоѓа пред императив победа. Тимот на Сари нема право на кикс на ова гостување, но Салернитана нема лесно да се предаде. Домаќинот се бори за опстанок, па сигурно ќе се бори да освои барем еден бод. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Специја – Јувентус – 2

Јувентус после шокот кој го доживеа со казната заигра подобро и почна да реди победи. „Старата дама“ сака да стигне до местата кои водат во Европа, па нема право на кикс. Од друга страна Специја е во многу лоша форма и освои само еден бод на последните четири меча. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.55 во22Bet.

Рома – Верона – 1

Дуел на два тима кои имаат различни амбиции. Рома се бори за Топ 4, додека Верона води грчевита борба за опстанок.„Волчицата“ минатото коло испушти бодови со Лече, па нема право на друг кикс, но Верона сигурно нема лесно да се предаде.Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Bet365.

Торино – Кремонезе – 1

Торино минатото коло беше поразен на гости кај шампионот, а сега има противник по мерка и е голем фаворит. Крмеонезе е а последното место и тешко дека ќе успее да избори опастанок, а особено лошо игра на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 воMozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*