Тикет на денот е-Спорт (18.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на CCT Central Europe Series Finals #1 се играат полуфиналните натпревари, кои според нас се најинтересни на програмата од е-Спортот.

Ence – Eternal Fire – 1 @ 1.40 во Bet365

Ence ја мина групата со две победи, и тоа со 2-1 против Team Spirit и 16-11 против Movistar Riders, додека Eternal Fire беше подобар од Honoris (2-0) и Forze (2-1). Ова ќе биде нивна трета меѓусебна пресметка, откако претходните две ги доби Ence со по 2-1, па така и денеска ќе биде фаворит за трета победа и пласман во финале на популарниот турнир во CS:GO. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Bad News Eagles – Movistar Riders – 2 @ 2.37 во 22Bet

Bad News Eagles ја мина групата со две тешки победи, и тоа против Eternal Fire (16-14) и Forze (2-1), откако претходно беше во серија од три порази по ред на сите турнири. Movistar беше убедлив против Sprout (2-0), а го совлада и Team Spirit со 2-1, па денеска според нас ќе биде фаворит во пресметката. Дополнително во прилог на Movistar Riders им одат двете победи на останатите турнири, па така ние предлагаме 2 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*