Серија А 22-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 21-то коло во Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и едно дерби помеѓу Лацио и Аталанта.

Милан – Торино – 1

Милан после мундијалската пауза игра непрепознатливо, влезе во серија од три порази по ред и падна на 5-то место на табелата. Сега „росонерите“ ќе се борат за пласман во Топ 4 и мораат што поскоро да се вратат на победите. Сега имаат противник по мерка бидејќи Торино игра топло-ладно. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.85 во Mozzart.

Емполи – Специја – 1

Емполи после победта над Интер во Милано имаше мал пад на формата и доигра реми со Торино, а потоа беше поразен од Рома. Сега има можност да се врати на победите бидејќи Специја игра многу лошо во последно време и дојде во позиција да се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Bet365.

Лече – Рома – 2

Рома игра одлично во последно време и на последните четири меча запиша три победи, па се искачи на третото место на табелата. Целта на „волчицата“ е пласман во Топ 4, па не смее да губи бодови на вакви гостувања. Лече се наоѓа во сигурната зона и не игра под притисок. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1,95 во Mozzart.

Лацио – Аталанта – ГГ

Дерби на колото и директен дуел на два тима кои се борат за пласман во Топ 4. Разиликата меѓу двата тима на табелата е само еден бод, а нивните дуели се секогаш непредвидиливи. Двата тима играат отворен фудбал, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Удинезе – Сасуоло – ГГ

Сасуоло после катастрофалната серија запиша две победи и тоа против Милан и Аталанта, па впечатокот е дека си ја вратија старата форма. Со голема самодоверба доаѓаат на ова гостување, а Удинезе игра топло-ладно и на последните пет меча запиша само една победа. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Болоња – Монца – 1

Болоња во последно време игра одлично и запиша три победи на последните четири меча, па се искачи на 9-то место на табелата. Тимот предводен од Мота сега дојде во позиција да се бори за излез во Европа, па се наоѓа пред императив победа. Монца е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона, но тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.20 во Bet365.

Јувентус – Фоиорентина – 3+

Јувентус после неколкуте лоши резултати минатото коло запиша сигурна победа. Се врати Влаховиќ после повредата и покажа дека е во одлична форма со два гола. Фиорентина не е во добра форма, но стандардно е многу мотивирана против „старата дама“. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Наполи – Кремонезе – 3+

Наполи игра фантастично оваа сезона и само „чудо“ може да го спречи да не дојде до Скудетото. Сега игра против најслабиот тим во лигата и се освен победа ќе биде огромно изненадување. Веруваме дека ќе биде победа изразена со повеќе голови разлика. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.50 во Mozzart.

Верона – Салернитана – 1

Верона во првиот дел од сезоната беше во катастрофална форма и се чинеше дека сигурно ќе испадне во втора лига. Меѓутоа, сега значително заигра подобро, па ги зголеми шансите за опстанок. Ова е директен дуел, па нема право на кикс и веруваме дека домашниот терен ќе биде предност. Нашиот предллог е Тип 1 со квота 1.85 воBet365.

Сампдорија – Интер – 2

Интер минатото коло го победи градскиот ривал и сега е на второто место на табелата, па можеби е единствен конкурент на Наполи, иако заостанува цели 13 бода. Сепак, „нероаѕурите“ нема да се предадат и ќе играат на победа, а Самдорија нема лесно да се предаде бидејќи се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*