Тикет на денот (сабота, 11.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме на понудата многу натпревар, па се надеваме дека ќе ја направиме вистинската комбинација и дека ќе бидеме добитни.

Лестер – Тотенхем – 2 @ 2.10 во Mozzart

Лестер после подолго време во минатото коло запиша победа во Премиер лигата. Тие гостуваа кај Астон Вила и во еден спектакуларен натпревар постигнаа дури четири погодоци, поточно тој натпревар заврши со резултат 2:4, па делува дека ја надминаа кризата. Тотенхем од друга страна мора да признаеме дека игра солидно и се наоѓа на горниот дел на табелата, па ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе изборат пласман за во Европа што би било голем успех за нив. Ние на овој натпревар, предност даваме на гостите и типуваме 2 со квота 2.10 во Mozzart.

Севиља – Мајорка – 1/1 @ 2.90 во Bet365

Веруваме дека малку беа, а скоро и да ги немаше тие кои очекуваа дека Севиља после 20 изиграни натпревари ќе бидат поблиску до зоната за елиминација отколку до зоната која води во Европа, но позитивно е тоа што во последно време се поправија и бележат подобри резултати. Мајорка е на сигурно, а за нив тоа е приоритет, поточно тие сакаат да обезбедат само навремен опстанок, а се што е повеќе би било добредојдено. Веруваме дека тимот од Андалузија на овој дуел ќе доминира и типуваме 1/1 со квота 2.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*