Бундеслига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Веќе во Германија стигнавме до втората половина од сезоната, а и оваа рунда ќе бидеме сведоци на доста интересни натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Шалке – Волфсбург – 2

Шалке е во доста лоша позиција и во моментов ја има последната позиција на табелата. Тие важат за најголеми фаворити за преселба во Цвајт и само вистинско чудо би можело да ги спаси од таа ситуација. Волфсбург од друга страна врза добри резултати, но во последните две кола запиша два порази и се оддалечи од зоната за Европа. Како и да е, типуваме дека ќе ги земат трите бода, а коефициентот за 2 во Mozzart изнесува 1.95.

Баерн – Бохум – 1/1

Баерн имаше три врзани реми што ретко се случува да видиме такви резултати кај нив, но во последното коло ја оправдаа грешката и го надиграа тимот на Волфсбург со резултат 4-2, па сега повторно се на лидерската позиција со само еден бод пред Унион Берлин. Гостите играат нешто подобро откако се вратија од пауза, но се уште не се на сигурно. Овде тимот од Минхен е огромен фаворит, па очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1/1 со квота 1.45 во Bet365.

Фрајбруг – Штутгарт – 1

Фрајбург може да кажеме дека има одлична сезона, барем што се однесува досега во сезоната. Се наоѓаат на 6-та позиција и се многу блиску до зоната која води во ЛШ, но мора да признаеме дека  конкуренцијата е огромна. Штутгарт од друга страна е без победа на последните пет натпревари, па воопшто не е чудно што се дел од црвената зона. Фрајбург е благ фаворит на овој дуел и типуваме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Хофенхајм – Леверкузен – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои играат доста променливо. Домаќините повторно се во криза, а најдобро за тоа ни покажуват резултатите од последните неколку дуели каде што овој тим нема победа. Леверкузен врза неколку добри резултати, но потоа следуваа два врзани порази, па сега повторн осе далеку од зоната за Европа. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.53 во 20Bet.

Мајнц – Аугсбург – 3+

Домаќините влегоа во некоја криза, а за тоа да се докаже треба само да ги погледнеме резултатите од последните пет натпревари. Станува збор за тоа дека Мајнц има само една победа во тој временски период и досега имаат собрано 23 бода. Аугсбург од друга страна е веднаш под Мајнц на табелата, а благодарение на шесте бода во последните три кола се оддалечија од црвената зона. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Вердер – Дортмунд – 2

Вердер влезе во одлична серија резултати и запиша две победи на последните два натпревари, па сега се на сигурните позиции и нивниот опстанок не би требало да биде загрозен. Дортмунд од друга страна заедно со Баерн се најголемите фаворити за титула, па киксовите на Баерн Милионерите вешто ги искористија. Овде очекуваме нови три бода за Борусија и типуваме 2 со квота 1.81 во Bet365.

Лајпциг – Унион Берлин – ГГ

Ова веруваме дека ќе биде интересен натпревар. Лајпциг влезе во посакуваната форма и се наоѓа на позиција која води во ЛШ, па доколку продолжат со ова темпо успехот е сигурно гарантиран. Унион Берлин од друга страна е на второто место на табелата и важи за најпријатното изненадување во Бундеслигата досега. Очекуваме голема борба и најмалку по еден погодок на двете страни. Типуваме ГГ со квота 2.00 во 22Bet.

Херта – Менхенгладбах – 3+

Херта е се уште дел од црвената зона, поточно се наоѓаат на претпоследната позиција, а тоа воопшто не е чудно со оглед на фактот дека во последните четири натпревари запишааа исто толку и порази, па овде предвидуваме грчевита борба за опстанок. Менхенгладбах се снајдува одлично и за нив оваа година успех ќе биде само да обезбедат доволно бодови за да останат во елитата. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 1.80 во 20Bet.

Келн – Франкфурт – ГГ

Јарците играат тотално непредвидливо оваа година и досега успеаа да соберат 23 бода. На последниот натпревар изиграа реми против Лајпциг, а пред тоа зедоа бод и против Шалке, но и против Баерн Минхен. Ајнтрахт од друга страна се во супер позиција и веруваме дека ќе се борат до самиот крај за да обезбедат излез во Европа. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.59 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*