Серија А 21-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 21-то коло во Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Милан и Интер.

Кремонезе – Лече – ГГ

Кремонезе е на последното место во лигата и игра многу лошо, па освои само еден бод на последните пет меча. Го чека грчевита борба за опстанок, но тешко дека ќе успее да се спаси. Од друга страна е најголемо изненадување во Купот каде ги елиминира Наполи и Рома и се пласира во полуфинале. Лече е во подобра позиција, па очекуваме голема борба за бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Рома – Емполи – 1

Рома во последно време игра добро и дојде на само два бода до четвртотот место на табелета, што е главна цел за „волчицата“. Минатото коло беа поразени од Наполи, а потоа следуваше шок во Купот, па ова е идеален момент да се врати на победите. Емполи не е наивен противник и знае да изненади. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365.

Сасуоло – Аталанта – 3+

Сасуоло веќе подолго време е во слободе пад и дојде до ситуација да се бори за опстанок, но минатото коло запиша голема победа против шампионот Милан. Сега со голема самодоверба влегува во мечот, иако Аталанта е во одлична форма и доаѓа по трите бода. Овие тимови по традиција играат натпревари со многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во22Bet.

Специја – Наполи – 3+

Наполи игра сезона од соништата и е неприкосновен лидер на табелата, па тешко дека ќе може да го изгуби Скудетото. Меѓутоа, тимот на Спалети не сака да застане и сака да продолжи со победите. Специја не е во добра форма, има само една победа на последните пет меча. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Mozzart.

Торино – Удинезе – ГГ

Овие два тима се само само два бода разлика на табелата и нивната форма е идентична во последните пет меча. Двата тима играат топло-ладно, но пласманот е според очекувањата, бидејќи примарна цел на двата тима беше опстанок во лигата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Фиорентина – Болоња – 1

Фиорентина не игра добро во последно време, но се пласираше во полуфиналето од Купот, а минатото коло одигра реми против Лацио. Сега е конечно време да се врати на победите бидејќи на гости им доаѓа Болоња која е десткувана од повреди. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Интер – Милан – ГГ

Миланските гиганти отпадаа од трката за Скудетото и ќе се борат за пласман во Топ 4, па овој меч е многу важен за двата тима. Милан е во исклучително лоша форма, а Интер во подобра позициај го дочекува дербито. Меѓутоа, нивните дуели се непредвидливи, а често се богати со голови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Верона – Лацио – 2

Верона во последно време заигра добро и ги зголеми шансите за опстанок, иако ја очекува грчавита борба до крајот на сезоната. Сега на гости им доаѓа Лацио, кој се бори за пласман во Топ 4 и нема право на кикс. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.00 во Bet365.

Монца – Сампдорија – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстанок, но Монца е во подобра форма и во овој дуел влегува како фаворит. Минатото коло победи на гостувањето кај Јувентус, па сигурно со голема самодоверба влегува во овој меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во 22Bet.

Салернитана – Јувентус – 2

Јувентус после казната падна на табелата и запиша неколку лоши резултати, но полека влегува во форма и се пласира во финалето од Купот. Сега има противник по мерка за да се врати на победите и да освои три бода. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.55 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*