Тикет на денот е-Спорт (04.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги добиеме и последните четири екипи кои ќе играат во четвртфинале на турнирот CCT North Europe #3.

Evil Geniuses – Illuminar Gaming – 2 @ 2.25 во Bet365

Evil Geniuses доби покана за учество на турнирот, но резултатите во изминатиот период воопшто не им се добри, односно имаат дури пет порази по ред, и тоа од Vitality, Heroic, Complexity, Fnatic и Sprout. Оваа криза ќе се обиде да ја искористи Illuminar, кој е целосна спротивност, т.е. има пет триумфи на претходните пет натпревари, откако ги совлада Mouz, Nexus, Bluejays, Eyeballers и 9Ine. Ова е нивна прва меѓусебна пресметка, а наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Godsent – Mouz Nxt – 1 @ 1.44 во 22Bet

Mouz Nxt не беше најдобар во групната фаза на турнирот и со три победи и два порази го фати последниот воз за плејофот, а денеска ги чека нов голем предизвик против Godsent, кој има три победи на последните четири дуели, откако ги совлада Alternate aTTaxm, GTZ Bulls и Ecstatic, а загуби само од бугарски Team 500. Ќе биде интересен дуелот затоа што Mouz Nxt нема што да калкулира премногу, додека Godsent има големи очекувања од турнирот. Ние предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*