Премиер лига 22-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 21-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Тотенхем и Манчестер Сити.

Челзи – Фулам – 1

Со новите засилувања Челзи сигурно ќе сака да ја спаси сезоната, бидејќи моментално се наоѓа на 10-то место на табелата, па нема право на кикс. Во последните два меча покажа дека полека влегува во форма, најпрво запиша победа, а потоа одигра реми против Ливерпул. Фулам е најпријато изненадување оваа сезона во Премиер лигата и моментално се наоѓа на 6-то место на табелата, па со право овој лондонски клуб се надева на пласман во Европа. Фулам игра цврсто и ќе се обиде да се заканува преку контранапади, но Челзи има поголем квалитет и предност од домашен терен. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Евертон – Арсенал – 2

Евертон е најголемото непријатно изненадување оваа сезона во Премиер лигата. Моментално се наоѓа на претпоследното место и го чека грчевита борба за опстанок. Осум последователни меча без победа и четири порази на последните пет меча покажуваат дека „карамелите“ се во ужасна форма. Сега им гостува лидерот Арсенал засилен со Жоржињо, па тешко дека ќе стигнат до бодови. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.50 во 22Bet.

Астон Вила – Лестер – ГГ

Астон Вила игра одлично под водство на Унаи Емери и на последните четири меча освоија десет бода. Сега на гости им доаѓа Лестер, екипа која последен пат во првенството победи во ноември. Ова е дуел на два тима кои играат отворен фудбал и се надигруваат, па веруваме дека ќе има голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Брентфорд – Саутемптон – X2

Јасно е дека Брентфорд е фаворит на овој меч, игра добро, особено на домашен терен и моментално се наоѓа на 8-то место на табелата. Од друга страна Саутемптон е најслабиот тим во лигата и се наоѓа на последното место, но во последно време игра се подобро. Тимот се засили во зимскиот преоден рок и ќе се бори за секој бод. Поради тоа нашиот предлог е X2 со квота 1.90 во Mozzart.

Брајтон – Борнмут – ГГ

Брајтон е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона, се наоѓа на 6-то место на табелата и игра одлично. Секако дека е фаворит во овој дуел, но Борнмут игра се подобро и подобро и има потреба од бодови бидјеќи се бори за опастанок. Ќе се обиде да се брани и да се заканува преку контранапади, па нашиот предлог е ГГ со квота 2.10 во22Bet.

Манчестер Јунајтед – Кристал Палас – 1   

Манчестер Јунајтед минатото коло после подолго врме беше поразен, но на гостувањето кај лидерот Арсенал, па сега ќе сака што побрзо да им се врати на победите. Моментално се наоѓа на четвртото место, па „црвените ѓаволи“ немаат право на кикс бидејќи сакаат да завршат во Топ 4, а конкуренцијата е огромна. Пред три недели играа со Кристал Палас и во последните моменти испуштуја победа (1:1). Сега нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во Bet365.

Вулверхемптон – Ливерпул – ГГ

Оваа сезона Ливерпул игра под сите очекувања и тешко дека ќе може да ја спаси. Вистина, се уште може да го освои трофејот во Лигата на шампиони, но тоа ќе биде исклучително тешко. Во лигата рано отпадна од трката за титулата, а сега е далеку и од пласман во Топ 4. Ливерпул не се откажува и секако е пред императив победа, но бодовите на „волците“ им се прекупотребни бидејќи се бори за опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Mozzart.

Њукасл – Вест Хем – 1

Големите инвестиции полека почнаа да се исплаќаат во Њукасл и оваа сезона игра одлично, па се наоѓа на 3-то место на табелата. Јасно е дека целта оваа сезона е пласман во Топ4 и „чавките“ се на добар пат оваа сезона. Сега на гости им доаѓа Вест Хем, кој е големо разочарување, игра лошо и се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во 22Bet.

Нотингем Форест – Лидс – ГГ

Дуел на два тима кои се во долниот дел од табелата, но се безбедни од зоната за испаѓање. Сепак, конкуренцијата е голема и секој бод е важен, па очекуваме голема борба на овој меч. Двата тима се со израмнет квалитет, а Форест е во предност поради домашниот терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Bet365.

Тотенхем – Манчестер Сити – 3+

Колото завршува со големо дерби во Лондон помеѓу два тима кои имаат голема потреба од бодови и немаат право на кикс. Тотенхем заостанува од четвртото место кое е главна цел, а Сити заостанува зад лидерот Арсенал. Пред три недели одиграа фантастичен меч и Сити победи со 4:2. Веруваме дека повторно ќе гледаме меч богат со голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*