Бундеслига 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Веќе од денес започнува 19-то коло на германската Бундеслига. Во меѓувреме се изиграа и натпревари од германскиот куп, но секако фокусот е во Бундес. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Аугсбург – Леверкузен – 2

Аугсбург во претпоследниот дуел запиша победа и помисливме дека тоа е почеток на една добра серија, но за жал потоа повторно следуваше пораз од екипата на Фрајбург, па сега овој тим се уште нема сигурен опстанок. Леверкузен ја прекина серијата победи, но дефинитивно имаа тежок натпревар, а на домашен терен им гостуваше Дортмунд. Овде очекуваме Фармацевтите да победат и типуваме 2 со квота 1.80 во Mozzart.

Келн – Лајпциг – ГГ

Келн важи за тим кој игра тотално непредвидливо и тоа се докажа неодамна кога изиграа натпревар против Баерн Минхен и зедоа тежок бод на тој дуел и тоа на Алијанц Арена, па сега овој тим е сместен нешто подолу од половината на табелата. Лајпциг од друга страна влезе во серија и како што стојат работите најверојатно ќе се замешаат во борбата за титула бидејќи заостануваат само два бода зад Баерн Минхен. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.65 во Bet365.

Бохум – Хофенхајм – Х

Бохум пред паузата запиша добри резултати, но веднаш запиша триумф и откако продолжи сезоната. После тоа имаа две катастрофални изданија и беа поразени, па тоа придонесе повторно да се вратат во црвената зона. Хофенхајм е во многу лоша форма, па ако продолжат со ова темпо ќе го доведат опстанокот во прашање. Дефинитивно овде имаме дуел на изедначени екипи, па бодот би завршил работа на двете страни. Типуваме Х со квота 3.60 во 22Bet.

Дортмунд – Фрајбург – ГГ

Дуел на две екипи со ист број бодови. Дортмунд е на 4-та позиција, поточно на делба на 4-та позиција заедно со денешниот противник екипата на Фрајбург. Милионерите мора да ги пофалиме за претходните три натпревари каде што запишаа исто толку и победи. Фрајбург игра „шарено“ во последно време, но некако успева да се задрже на горните позиции на табелата. Двата тима играат ефикасно, па очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.68 во 20Bet.

Ајнтрахт Франкфурт – Херта – 1

Домаќините зедоа два тешки бода на последните два натпревари. Најпрво се сретнаа со Фрајбург кој игра одлично оваа сезона и ремизираа со резултат 1-1, а потоа го повторија истиот резултат против Баерн Минхен. Херта е дел од црвената зона и дефинитивно ќе мора да се подобрат доколку сакаат да останат во друштвото со најдобрите. Како и да е, наш предлог за овој натпревар 1 со квота 1.45 во Mozzart.

Унион Берлин – Мајнц – 1

Тимот на Унион Берлин е дефинитивно најпријатното изненадување во Бундеслигата. Тие се наоѓаат на второто место и за нив целта е да обезбедат пласман во Лигата на шампиони, но за тоа ќе мора уште малку да се потрудат. Мајнц од друга страна со победа во последниот натпревар против Бохум ја прекина серијата без победи и сега се наоѓаат на сигурно. Унион Берлин е фаворит овде и очекуваме да ја оправдаат таа улога. Типуваме 1 со квота 1.95 во Bet365.

Менхенгладбах – Шалке – 1

Борусија Менхенгладбах некако заостана во трката за позициите кои водат во Европа. Сепак до крајот има уште многу и рано е да им пресудиме. Во овој натпревар влегуваат со одлично расположение откако запишаа победа во последниот натпревар против Хофенхајм. Шалке од друга страна е најголемиот фаворит за елиминација и во моментов се наоѓаат на последната позиција, а за да обезбедат опстанок ќе мора малку повеќе да се помачат. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.53 во 22Bet.

Штутгарт – Вердер – ГГ

Швабите влегоа во серија од четири последователни натпревари без победа. Тие изиграа во тој временски период два пати реми, а два пати беа поразени, па сега се на чекор до црвената зона. Вердер со победа во минатото првенствено коло над Волфсбург ја прекина катастрофалната серија порази, па можеби за нив ова значи и почеток на добра серија. Очекуваме на овој дуел двете екипи да одат на победа, па предлагаме ГГ со квота 1.57 во 20Bet.

Волфсбург – Баерн – 2

За крај на оваа рунда имаме прекрасен натпревар. Тимот од градот на автомобилите ќе го дочека Баерн Минхен. Домаќините за жал беа поразени во последниот натпревар и тоа ги тргна од зоната за Европа. Баерн од друга страна врза три реми во последните три кола и ја намали предноста која ја имаше на лидерската позиција. Овде сметаме дека е време за победа на Баерн и типуваме 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*