Серија А 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 20-то коло во Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и едно големо дерби во Неапол, каде лидерот Наполи ја пречекува Рома.

Болоња – Специја – 1

Болоња после мундијалската пауза игра лошо и запиша само една победа на последните четири меча, а минатото коло не успеа да го победи Кремонезе на домашен терен. Тоа доведе до пад на табелата, па тимот на Мота нема право на кикс. Специја игра добро во последно време, но игра послабо на гостувањата. Нашиот преднлог е Тип 1 со квота 1.85 во Mozzart.

Лече – Салернитана – 1

Лече е далеку од опасната зона,а  целта на овој тим е што побрзо да обезбеди опстанок. Минатото коло запиша прв пораз после пет меча, па сака што побрзо да се врати на добрите резултати. Салернитана е во слободен пад и на последните пет меча освои само еден бод. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Емполи – Торино – ГГ

Емполи минатото коло направи вистински подвиг и го победи Интер во Милано, па самодовербата е на високо ниво. Емполи игра над сите очекувања и моментално се наоѓа на 9-то место, а нема пораз на последните пет меча. Торино игра топло-ладно оваа сезона и е непредвидлив. Очекуваме натпревар со голови и нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Кремонезе – Интер – 2

Иако Кремонезе после промената на тренерот заигра значително подобро, сепак тешко дека ќе дојде до бодови на овој меч. Интер минатото коло беше шокантно поразен од Емполи, па нема право на уште еден кикс со еден од најслабите тимови во лигата. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.30 во Mozzart.

Аталанта – Сампдорија – 1

Аталанта после мундијалската пауза игра се подобро и подобро, па после казната на Јувентус легитимно се надева на палсман во Топ 4. Поради тоа за нив е важен секој бод особено на домашен терен. Сампдорија пак ја очекува грчевита борба за опстанок, но тешко дека ќе доаѓа до бодови на вакви гостувања. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.35 во 22Bet.

Милан – Сасуоло – 1

Милан после мундијалската пауза игра непрепознатливо, а особено беше понижен минатото коло против Лацио. Шампионот мора што побрзо да се разбуди, а сега има противник по мерка за да се врати на победите. Сасуоло е во слободен пад освои само еден бод на последните пет меча и нема што да бара на Сан Сиро. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365.

Јувентус – Монца – 1

После казната Јувентус нема право на кикс и мора да освојува што повеќе бодови за да стигне до местата кои водат во Европа. Притоа, треба да се освети на Монца за поразот во првиот дел од сезоната, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.35 воMozzart.

Лацио – Фиорентина – ГГ

Лацио минатото коло го прегази шампионот Милан, па во овој дуел влегува со голема самодоверба. Сега шансите за пласман во Топ 4 се големи и Лацио не смее да губи бодови на домашен терен. Меѓутоа, Фиорентина не е наивна и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Наполи – Рома – 3+

Дуел на два тима кои се во најдобра форма во моментов. Наполи игра сезона од соништата и веќе има 12 бода предност зад Милан, па со победа на овој меч ќе биде поблиску до Скудетото. Од друга страна Рома е во одлична форма и нема лесно да се предаде, па очекуваме голема борба со многу голови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Удинезе – Верона – 1

Удинезе одлично ја започна сезоната, но веќе подолго време е во слободен пад. Минатото коло конечно дојде до победа и моментално е на 7-то место, па гледа шанса за пласман во Лигата на конференции. Поради тоа е фаворит, а Верона е еден од најслабите тимови во лигата и тешко дека ќе избори опастанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*