Бундеслига 18-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред два дена конечно заврши есенскиот дел на првенството во Бундеслига, а сега веќе започнува пролетниот. Зимската пауза беше малку подолга, но сепак до крајот се ќе си дојде на своето место. Стигнавме до 18-та рунда во Бундеслигата, а ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Лајпциг – Штутгарт – 1/1

Швабите никогаш не го победи Лајпциг, а пред летното реми во Штутгарт имаа шест последователни порази од Биковите. Можеби во овој момент пред нив е и најтешката задача. Биковите се во налет и во вторникот постигнаа многу погодоци против Шалке. Имаше и Штутгарт голема шанса да г озапише првиот триумф во новата година. Водеа во Синсхајм до 94-та минута, но потоа мораше да се задоволат само со бод. На овој натпревар типуваме 1/1 ос квота 1.96 во Mozzart.

Фрајбург – Аугсбург – 3+

За домаќините, 2023 година не почна според очекувањата. Претходната беше фантстична, веројатно и најдобра во историјата, а пласманот во Европа беше остварување на сонот на фановите на овој клуб. Аугсбург пак изгуби на Сигнал Идуна Парк со 4-3, но покажа дека може да се бори и со најјаките фудбалски тимови од Германија. Во моментов се на 14-то место и се далеку од комфорот, па секој бод им е важен. Ние предлагаме за овој натпревар голови и тоа 3+ со квота 1.68 во Bet365.

Херта – Унион Берлин – 2

Градското дерби во Берлин дефинитивно ќе биде интересно. Унион од моментот кога зачекори кон Бундеслигата докажа дека не се просечни и секоја нова сезона имаат се подобар и подобар пласман. Херта од друга страна е во зоната на елиминација, а ако продолжат со толку лоши игри можат многу лесно да се преселат и во Цвајт. Градско дерби е тешко за типување, бидејќи мотивот е огромен, но овде Унион Берлин делува како фаворит. Типуваме 2 со квота 2.25 во 22Bet.

Хофенхајм – Менхенгладбах – 1

Ниту едните, а ниту другите не продолжија во сезоната по очекувањата. Хофенхајм зеде бод од две кола, додека Борусија се уште не се „омрсила“ во 2023 година. Менхенгладбах успеа да оствари минимален пораз во претходното коло и беа поразени со резултат од 1-0. Хофенхајм од друга страна беа поразени од Унион Берлин веднаш после паузата, а после зедоа важен бод против Штутгарт во натпреварот кој заврши 2-2. Овде очекуваме Хофенхајм да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 2.10 во 20Bet.

Мајнц – Бохум – 0-2

Мајнц е во катастрофална серија резултати и на последните пет натпревари успеа да собере само два бода, па ако продолжат со ова темпо дефинитивно може многу лесно да се најдат во зоната за елиминација. Бохум благодарение на трите порази се издигна од дното и стигна до 16-то место, но во последниот натпревар повторно запишаа пораз. Овде ние очекуваме мирен дуел без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 2.05 во Mozzart.

Вердер – Волфсбург – 2

Волците малку закаснаа со влезот во добрата форма, а дефинитивно ако влезеа порано сега ќе беа во конкуренција за титула во гемрнаската Бундеслига. Можеби и сега не е касно, кој знае, но за тоа ќе покаже времето. Вердер е на средината на табелата и со порази замина на пауза, а и со порази се врати. Волфсбург е во одлична форма и очекуваме да победат на овој натпревар. Наш предлог е 2 со квота 2.23 во Bet365.

Баерн – Ајнтрахт – 1Х&4+

Само два бода освои шампионот во претходните две кола. Ремизираше против Лајпциг и тоа некако може да го оправдаме, но тоа што кикснаа против Келн беше дефинитивно огромно изненадување. Сега во гости им доаѓа Ајнтрахт, екипата која игра солидно на досега, па со моменталниот учинок може да кажеме дека се комплетно задоволни. Овде сметаме дека домаќините нема да бидат поразени и очекуваме многу погодоци. Наш предлог е 1Х&2+ со квота 1.89 во 22Bet.

Шалке – Келн – 3+

За Шалке нема што многу да се зборува. Тие во изминатите 17 кола успеаа да победат само два пати и поради тоа може да кажеме дека оправдано се наоѓаат на последната позиција на табелата, па доколку продолжат со ова темпо многу лесно може да се најдат во зоната за елиминација. Келн од друга страна зеде важен бод на последниот натпревар каде што се сретнаа со Баерн Минхен, па може да кажеме дека во овој натпревар влегуваат со добро расположение. Ние овде типуваме 3+ со квота 1.80 во 20Bet.

Леверкузен – Дортмунд – ГГ4+

За крај на рундата, вистиснко германско дерби. На Бај Арената во Леверкузен се срентуваат екипите на Баер и Дортмунд. Двата тима судејќи според резултатите се во добра форма. Во двете кола запишаа победи, па ни делува дека Фармацевтите до нив стигнаа со помалку напор. На овој натпревар, дефинитивно мотивот е огромен, па затоа сметаме дека е неблагодарно да се типува на конечен исход. Наш предлог е ГГ4+ со квота 2.60 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*