Тикет на денот е-Спорт (28.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска главна тема ќе бидат натпреварите од CCT North Europe Series #3, каде што допрва треба да се комплетира второто коло, по што ќе бидат познати тимовите кои ќе се на дофат на нокаут-фаза.

Eyeballers – Illuminar – 2 @ 1.66 во Bet365

Eyeballers на почеток на турнирот славеше тесно со 2-1 против Tricked Esports и така ја потврди својата доминација во светот на CS:GO, меѓутоа истата беше прекината завчера со пораз од Monte (0-2). Illuminar, пак, се наоѓа во серија од четири победи и ниту еден пораз, а последниот неуспех го доживеа на 17 јануари против Hotu (0-2), по што паднаа Pepsilon, Mouz, Nexus и Bluejays. Исто така, го доби последниот меѓусебен дуел со 2-1, па затоа наш предлог е 2 со квота 1.66 во Bet365.

Havu – Sinners – 1 @ 1.40 во 22Bet

Havu славеше на двете меѓусебни средби против Sinners со 2-0 и 16-12, па се надева и на трета победа. Havu тргна со победа против Young Ninjas од 2-0 на задоволство на нивните фанови, откако претходно беше поразен од Copenhagen Flames на друг турнир. Sinners по серија од три порази, конечно славеше двапати, при што тоа беше убедливо против Honoris (2-0), но не се очекува нивната форма да продолжи поради расположениот Havu. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*