Серија А 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ова е последно коло од првата полусезона во Серија А кое ќе донесе неколку интересни дуели и дерби во Рим помеѓу Лацио и Милан.

Верона – Лече – ГГ

Лече нема пораз на последите пет меча и се наоѓа во одлична серија на добри резуултати. Минатото коло имаше предност од 2:0 против шампионот Милан, па на крајот одигра реми.Поради тоа сигурно ќе оди по бодови во Верона, која пак ја подобри формата и до крај ќе се бори за опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Mozzart.

Салернитана – Наполи – 2

Наполи ја игра сезоната од соништата и веќе има 9 бода предност на врвот, па се чини дека оваа е сезоната кога повторно ќе биде освоенна титулата. Тимот се наоѓа во извонредна форма и елиминацијата во Купот сигурно нема да влиае на тимот. Салернита ја очекува борба за опстанок, а во последно време игра се полошо. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.35 во Bet365.

Фиорентина – Торино – 1

Фиорентина минатото коло запиша пораз на гостувањето кај Рома, но играше скоро цел меч со играч помалку и можеше да дојде до реми. Се покажа дека тимот е во нагорна линија со формата, игра добро, па целта е секако победа на овој меч. Торино го елиминира Милан во Купот, но во Серија А игра лошо и нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.15 во 22Bet.

Сампдорија – Удинезе – 1X

Сампдорија е најголемо разочарување оваа сезона во Серија А и до крајот ја чека грчевита борба за осптанок. На мечот со Сасуоло покажа дека влегува во форма, но потоа следуваа два порази. Поради тоа тимот на Станковиќ ќе се бори за секој меч, а особено важно е да освојува бодови на домашен терен. Удинезе не игра во добра форма, па очекуваме домаќинот да остане непоразен. Нашиот предлог е 1X со квота 1.35 во Mozzart.

Монца – Сасуоло – ГГ

Монца е во одлична форма на последните четири меча запиша две победи и две ремија, па се искачи на 13-то место на табелата. Од друга страна Сасуоло е во слободен пад, влезе во серија на порази, па очекуваме голема битка на овој меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Специја – Рома – 3+

Ромо влезе во серија на добри резултати, нема пораз на последните шест меча, па дојде блиску до местото кое води во Лига на шампиони. Целта е пласман во Топ 4, па Рома до крај ќе се бори за тоа, но впечатокот е дека не доминира на натпреварите. Специја е тежок домаќин, па очекуваме меч ефикасен со голови и нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Јувентус – Аталанта – ГГ

Јувентус беше во серија на осум победи со ред, седум меча без примен гол, но следуваше дебакл минатото коло против Наполи. Тој пораз сигурно ќе ја раздрма „старата дама“, па нема да влезе во голема самодоверба во овој меч. Аталанта влегува во добра форма, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 Mozzart.

Болоња – Кремонезе – 1

Болоња во новата година нема победа, но треба да се признае дека имаше тежок распоред. Откако дојде Мота на клупата тимот игра се подобро, особено на домашен терен, па очекуваме да ги освои трите бода протув најслабиот тим во лигата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.95 во Bet365.

Интер – Емполи – 1

Интер после освојувањето на Суперкупот сигурно ќе биде со голема самодоверба, иако во Серија А заостанува 10 бода зад лидерот. Меѓутоа, „нероаѕурите“ се во добра форма и сакаат да продолжат со добрите резултати. Емполи дава солиден отпор против фаворитите, но ова е тешко гостување. Нашиот предлог е 1 со квота 1.35 во 22Bet.

Лацио – Милан – ГГ

Дерби на два тима кои се во слободен пад. Како Лацио така и Милан не играат според очекувањата после мундијалската пауза, па овој меч е многу важен за двете екипи. Очекуваме голема борба и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*