Натпревар со традиција (21.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Бохум и Херта.

Бохум е на 17-та позиција со вкупно 13 бода и учинок од 4 победи, 1 реми и 10 порази.

Херта е на 15-та позиција и досега имаат освоено 14 бода преку 3 победи, 5 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересен податок, а тоа е дека гол постигнуваат двата тима, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*