Серија А 18-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 18-то коло од италијанската Серија А кое ќе донесе едно големо дерби и неколку возбудливи натпревари.

Наполи – Јувентус – 0-2г

Наполи игра сезоната од соништата и најголемите оптимисти не можеа да предвидат вака добри резултати.До мундијалската пауза Наполи играше перфектно како во Серија А така и во Лигата на шампиони.Новата година ја почна со пораз од Интер на гостувањето во Милано, а тоа е единствен пораз за тимот на Спалети оваа сезона. Овој натпревар може да се покаже како клучен за остатокот од сезоната, бидејќи со позитивен резултат ќе направи чекор напред кон Скудетото.Јувентус влезе во серија од фантастични резултати и запиша осум победи по ред и на последните седум меча нема примено гол. Тоа му донесе голем напредок на табелата, па сега се наоѓа на второто место на табелата со ист број бодови како Милан. „Старата дама“ во моментов заостанува 7 бода од Наполи, па со евентуална победа ќе се доближи и ќе биде еден од фаворитите за Скудетото. Нашиот предлог е 0-2 гол со квота 1.80 во Mozzart.

Кремонезе – Монца – ГГ

Дуел на два тима кои оваа сезона се пласираа во Серија А и кои се борат за опстанок.Кремонезе е закован на дното и тешко дека ќе успее да остана во елитата, особено ако не успее да го победи директниот конкурент. Монца игра се подобро, се наоѓа на 15-то место и со голема самодоверба влегува во мечот после ремито со Интер. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Bet365.

Лече – Милан – 2

Милан минатото коло испушти победа против Рома, па следеше елиминација од Купот, па поради тоа тимот на Пиоли нема право на кикс. „Росонерите“ се наоѓаат пред императив победа за да не го испуштат возот во трката за Скудетото. Од друга страна Лече нема пораз на последите пет меча и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со коефицент 1.60 во 22Bet.

Интер – Верона – 1-1

Интер годината ја започна со голема победа над Наполи и се приклучи во трката за врвот, но потоа следеше ладен туш и реми протов Монца. Сега на гости им доаѓа најслабиот тим во лигата и нема право на кикс. Очекуваме лесна победа и нашиот предлог е 1-1 со коефициент 1.90 во Mozzart.

Сасуоло – Лацио – 3+

Сасуоло добро ја отвори сезоната, но потоа следуваше период на многу лоши резултати. На последните пет меча Сасуоло запиша дури четири порази и едно реми, а сега му следува дуел со фаворитот. Лацио исто така во последно време игра послабо и нема победа во новата година. Дуел на два тима кои играат отворен фудбал, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во Bet365.

Торино – Специја – 1

Торино нема победа на последните три меча во Серија А, но во Купот запиша голема победа на Сан Сиро против Милан. Поради тоа тимот на Јуриќ со голема самодоверба влегува во мечот и има противник по мерка за да се врати на победите во Серија А. Специја се бори за опастанок и е во добра форма, но тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.62 во22Bet.

Удинезе – Болоња – ГГ

Удинезе на почетокот беше најпријатно изненадување и едно време беше на врвот на Серија А, но потоа следуваше драстичен пад на формата. Тимот нема победа на последните седум меча и овде гледа шанса конечно да освои три бода. Болоња не игра лошо, но запиша два порази со ред, па доаѓа на Фриули по бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Аталанта – Салернитана – 1

Аталанта минатото коло кончено ја прекина црната серија и победи на гостувањето кај Болоња, а сега има противник по мерка за нови три бода. Тимот на Гасперини нема право на кикс ако сака да се приклучи во трката за излез во Европа. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Рома – Фиорентина – 1

Тимот на Мурињо во новата година игра се подобро и минатото коло успеа да остане непоразен против шампионот Милан, иако имаше негатива од два гола. Тоа сигурно му дава самодоверба на тимот и сака да ја продолжи добрата серија за да се приклучи во трката за четвртото место. Фиорентина игра лошо на гостувањата, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 воBet365.

Емполи – Сампдорија – ГГ

Сампдорија е најголемо разочарување оваа сезона во Серија А и до крајот ја чека грчевита борба за осптанок. На мечот со Сасуоло покажа дека влегува во форма, па сигурно за нив секој бод ќе биде важен. Емполи игра добро на домашен терен, па очекуваме голема борба со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*