Премиер лига 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 19-то коло во Премиер лигата кое ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари и големото градско дерби на Манчестер.

Астон Вила – Лидс – 1

Тимот од Бирмигем почна да игра многу добро со доаѓањето на Емери и се наоѓа во добра форма, па се искачи на 11-то место на табелата. Астон Вила има само еден пораз во последните пет меча и сака да ја продолжи добрата серија. Од друга страна Лидс е во многу лоша форма и на последните четири меча освои само два бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Манчестер Јунајтед – Манчестер Сити – 3+

Манчестер Јунајтед се наоѓа во одлична форма и врза осум победи со ред во сите натпреварувања, па се искачи на третото место на табелата. Со победа на овој меч „црвените ѓаволи“ може да се замешаат во битката за титулата, па ова за нив е исклучително важен меч. Исто како и за Сити, кој нема право на кикс бидејќи заостанува 5 бода зад Арсенал и разликата може да се зголеми. „Граѓаните“ ја имаат традицијата на страна во последните неколку години, но Јунајтед сега конечно изгледа моќно. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Брајтон – Ливерпул – ГГ3+

Ливерпул е едно од најголемите разочарувања оваа сезона и моментално се наоѓа на 7-то место, па до крајот ќе се бори за место во Топ 4. После четирите победи со ред се чинеше дека тимот на Клоп конечно влегува во форма, па следуваше непријатен пораз од Брентфорд минатото коло. Брајтон дома игра одлично, па не чека неизвесен меч. Нашиот предлог е ГГ3+ со квота 2.10 во Bet365.

Евертон – Саутемптон – ГГ

Евертон е најголемо разочарување оваа сезона и моментално се наоѓа на 18-то место на табелата. Притоа се наоѓа во лоша форма и освои само еден бод на последните пет меча. Сега на гости им доаѓа најслабиот тим во лигата и доколку не ги освои трите бода може да дојде до тренерска смена. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Mozzart.

Нотингем Форест – Лестер – 0-2г

Дуел на два тима од долниот дел на табелата кои имаат проблем со реализацијата и имаат слаби напади. Особено тоа важи за Форест кој го има најслабиот напад во лигата. Поради тоа очекуваме тврд натпревар со малку голови кој ќе го одлучуваат детали. Нашиот предлог е 0-2 гола со квота 1.70 во 22Bet.

Вулверхемптон – Вест Хем – 1X

Волците неочекувано се наоѓаат на претпоследното место на табелата, но сигруно имаат квалитет за да се изборат за опстанок. Во последно време почнаа да играат подобро откако на кормилото седна Лопетеги, а пристигна и напаѓачот Куња. Бодовите за нив се од големо значење особено на домашен, терен па веруваме дека нема да бидат поразени. Вест Хем е големо разочарување сезонава и игра во катастрофална форма. Нашиот предлог е двојна шанса  1X со квота 1.40 во Bet365.

Брентфорд – Борнмут – 1

Брентфорд игра во одлична форма и е без пораз на последните шест меча. Притоа минатото коло го победија Ливерпул и покажаа дека се одлични, особено на домашен терен. Сега му доаѓа тим кој игра топло-ладно, па веруваме дека ќе ги освојат трите бода. Нашиот предлов е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Челзи – Кристал Палас – 1

Челзи влезе во исклучително лоша серија и врза 11 меча со само една победа во сите натпреварувања. Ова ќе биде клучен натпревар за „сините“, па доколку не победат тогаш дефинитивно ќе има потреси на „Стенфорд Бриџ“. Палас не е во добра форма и има три порази на последните четири меча. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во 22Bet.

Њукасл – Фулам – ГГ

Њукасл игра одлично оваа сезона и се наоѓа на третото место на табелата, но во последните два меча запиша две ремија, па многу лесно може да испадне од Топ 4 доколку не се врати на победите. На гости им доаѓа тим кој е во одлична форма, доаѓаат после победа над Челзи и сигурно ќе сакаат да освојат барем еден бод. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Тотенхем – Арсенал – ГГ

Колото го затвораат најголемите лондонски ривали и ова дерби може да биде пресудно за двата тима. Со победа Арсенал ќе ја зацврсти фаворитската улога за титулата, додека Тотенхем заостанува од Топ 4 и нема право на кикс. Очекуваме голема борба и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*