Тикет на денот (сабота, 14.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Конечно викенд како што доликува. Денешната понуда е фантастична и веруваме дека правилно ќе ја искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Интер – Верона – 1/1 @ 1.80 во Mozzart

Интер досега го видовме во добро издание, но тие се далеку од својата цел, а тоа е пласманот на лидерската позиција. Во моментов имаат солиден заостаток, а конкуренцијата е огромна, па за нив таа позиција ќе биде доста тешка мисија. Во последното коло направија кикс против Монца и ремизираа со резултат 2-2. Верона од друга страна е дел од црвената зона, па во моментов важат за едни од посериозните кандидати за елиминација. Благодарение на победата во последното коло тие се тргнаа од последното место, но далеку се од сигурната зона. Овде Интер не би требало да има проблеми и се освен лесна победа за нив би било изненадување на овој натпревар. Типуваме 1/1 со квота 1.80 во Mozzart.

Генк – Варегем – ГГ3+ @ 2.35 во Bet365

Овде имаме дуел во белгиската Жупиле лига на две екипи кои доаѓаат од различен дел на табелата. Генк е на првото место и досега овој тим го видовме во вистинско светло, поточно изигра фантастично во досегашниот тек од сезоната, па ако продолжат вака сигурно ќе бидат и шампиони во Белгија. Варегем од друга страна со победа во последното коло ја прекина серијата без победа и успеа да запише позитивен резултат против Мехелен. Овде веруваме дека ќе гледаме ефикасен натпревар, па затоа се одлучивме да типуваме ГГ3+ со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*