Бундеслига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Стигнавме до последното коло за првата половина од сезоната во Германија. Можеби е рано, но тоа е поради Мундијалот во Катар кој започнува идната недела. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Бундеслига.

Менхенгладбах – Дортмунд – 2

Менхенгладбах не можат да се пофалат со добра игра во изминатите 15 натпревари. Тие се наоѓаат на средината на табелата, а во последните пет дуели запишаа само еден триумф што е навистина премалку за тим кој има европски цели. Дортмунд од друга страна направи многу киксови оваа година, но до крајот има уште многу и сметаме дека ќе успеат да ги оправдаат и да стигнат до позициите кои водат во ЛШ. Веруваме на овој натпревар дека гостите можат да ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 2.15 во Mozzart.

Аугсбург – Бохум – 0-2

Бохум во минатото вонредно коло ја запиша својата трета победа на салдото. Тие се натпреваруваа против Менхенгладбах и успеаа да победат со резулта 2-1, па тоа им даде доволно надеж за опстанок за следната сезона. Аугсбург е дефинитивно криза и на последните пет дуели нема победа, поточно во тој временски период запишаа три порази и две реми. Овде очекува неефикасен дуел и типуваме 0-2 гола со квота 2.10 во Bet365.

Леверкузен – Штутгарт – 1

Штета што Фармацевтите ќе одат на пауза. Само што влегоа во одлична серија резултати ќе мора да прекинат. Тие запишаа две победи на последните два дуели и во моментов се надвор од црвената зона што и не е толку импресивно. Штутгарт од друга страна запиша три победи на последните пет дуели, но се уште немаат комоција во однос на позицијата на табелата бидејќи се наоѓаат на 15-то место. Ние овде предлагаме 1 со квота 1.78 во 22Bet.

Херта – Келн – ГГ

На Берлинците никако да им тргне. Пред некое време зедоа три бода на натпреварот против Шалке, а потоа врзаа три последователни победи и повторно се во проблем во однос на опстанокот. Келн од друга страна имаше добар почеток, но во последно време и тие играат катастрофално. Овде очекуваме голема борба и типуваме ГГ со квота 1.57 во 20Bet.

Хофенхајм – Волфсбург – ГГ

Тимот од Синсхајм повторно е во проблеми, а најдобар доказ за тоа ни се дуелите од последните четири кола каде што овој тим за жал успеа да земе само еден бод и во моментов е на средината на табелата. Волфсбург од друга страна врза три победи од кои последната беше против Дортмунд на домашен терен. Овде имаме дуел на две ефикасни екипи, па веруваме дека головите нема да изостанат. Типуваме ГГ со квота 1.57 во Mozzart.

Вердер – Лајпциг – 3+

Вердер доживеа тежок пораз пред неколку дена, но тоа донекаде и не е изненадување со оглед на фактот дека гостуваа на Алијанц Арена кај Баерн Минхен. Имено, овој тим прими шест гола, а постигна само еден на тој натпревар. Лајпциг од друга страна нема пораз и е во фантастична форма, па веруваме дека можат да ја продолжат и на овој натпревар. Ние одлучивме за 3+ со квота 1.57 во Bet365.

Шалке – Баерн Минхен – 2/2

Овде имаме дуел на последнопласираниот Шалке и првопласираниот Баерн Минхен. Домаќините се најсериозните кандидати за преселба во понизок ранг оваа сезона и дефинитивно за нив опстанокот ќе биде тешка мисија. Баерн Минхен од друга страна „седна“ на престолот, поточно ја презеде лидерската позиција од Унион Берлин, па ќе направат се за да завршат таму. Победата за гостите е извесна и сметаме дека нема да се соочат со проблеми. Наш предлог е 2/2 со квота 1.53 во 22Bet.

Мајнц – Ајнтрахт Франкфурт – Т22+

Мајнц е повторно во криза за што најдобро покажуваат резултатите од последните три кола. Овој тим запиша три порази, а последниот беше доста изненадувачки со оглед на тоа што беа поразени од последнопалсираниот тим на Шалке. Ајнтрахт игра најефикасно во Бундеслигата заедно со Баерн и овој тим нема никакви проблеми со реализација. За овој натпревар одлучивме да типуваме Т22+ со квота 2.09  во 20Bet.

Фрајбург – Унион Берлин – ГГ

На пауза заминуваат Германците со дуел помеѓу две екипи кои доаѓаат од врвот на табелата. Се сретнуваат Фрајбург и Унион Берлин, два тима кои може да кажеме дека се покажаа во одлично светло досега. Домаќините имаатт јасна цел и сакаат да патуваат во елитното натпреварување следната сезона, но тоа ќе биде тешко со оглед на големата конкуренција. Унион Берлин поради двата врзани натпревари без победа го напушти лидерското место, но тоа и не е кој знае колку големо изненадување. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.90 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*