Серија А 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Денес и утре на програмата е вонредното 14-то коло во Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари.

Наполи – Емполи 3+

Наполи игра феноменално оваа сезона и е лидер на табелата со 11 победи и само две ремија. Тимот на Спалети ги победи сите директни дуели оваа сезона, а против помалите тимови победува многу лесно и убедливо. Очекуваме така да биде и овој пат, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.55 во Mozzart.

Специја – Удинезе ГГ

Специја влезе во серија на лоши резултати и во последните пет меча освоо само еден бод, па дојде многу блиску до зоната за испаѓање. Треба да се напомене дека во последно време имаше многу тежок распоред, па сега конечно има противник по мерка да освои бодови. Удинезе после одличниот старт има пад на формата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Кремонезе – Милан 2

Милан после неочекуваниот пораз од Торино пред две кола заостанува 6 бода зад лидерот Наполи, па повеќе нема право на кикс. Иако за овој меч Пиоли нема да може да смета на Жиру и Тео Ернандес, сепак „росонерите“ се голем фаворит. Кремонезе е во зоната за испаѓање, но нема пораз на последните два меча и сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во 22Bet.

Лече – Аталанта ГГ

Лече во минатото коло покажа дека е во добра форма и одигра одлично против Удинезе, каде за малку не дојде до победата. Овој тим игра подобро на домашен терен, па сака конечно да освои бод против некој од фаворитите. Аталанта е фаворит, но ова е тешко гостување, каде не се освојуваат бодови лесно. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Сасуоло – Рома 3+

Рома пред три дена го загуби градското дерби и ја прекина серијата на добри резултати. Поради тоа може психолошки да делува тоа на тимот на Мурињо, кој сака што побрзо да им се врати на победите. Сасуоло по традиција е тешко гостување. Ова е дуел на два тима кои играат отворен фудбал, па очекуваме многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Bet365.

Фиорентина – Салернитана 1

Фиорентина минатото коло конечно ја прекина црената серија и победи на гостувањето кај Сампдорија. Сега на домашен терен им гостува тим со послаб квалитет, па тимот на Италијано нема право на кикс бидејќи е голем фаворит. Салернитана е едно од најпријатните изненадувања сезонава, но тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.58 во 22Bet.

Интер – Болоња

После поразот од Јувентус во дербито, Интер додатно се оддалечи од врвот и повеќе нема право на кикс. Тимот на Инзаги во последно време беше влезен во добра форма, но поразот дојде во незгодно време. Болоња откако го промени тренерот заигра подобро, почна да освојува бодови, па сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.35 во Mozzart.

Торино – Сампдорија 1

Торино после двете победи минатото коло беше неочекувано поразен од Болоња, па ќе сака брзо да се врати на победите. „Биковите“ играат многу подобро на домашн терен, а сега им доаѓа противник по мерка. Сампдорија и под водство на Станковиќ игра многу лошо и ја чека грчевита борба за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.69 во Bet365.

Верона – Јувентус 2-2

Јувентус со победата над Интер во големото дерби се врати во игра за самиот врв, па нема право на кикс. Тимот на Алегри влезе во серија на добри резултати и не би требало да има проблем да ги освои трите бода на ова гостување. Верона е на последното место на табалета и е убедливо најслаб тим во лигата. Нашиот предлог е 2-2 со квота 2.21 во 22Bet.

Лацио – Монца 1

Лацио после неочекуваниот пораз од Салернитана се врати со голема победа во градското дерби и сега е во Топ 4, што е главна цел на тимот. Формата на тимот на Сари е одлична и сака да ја продолжи добрата серија, а има противник по мерка. На гости им доаѓа Монца, која игра топло-ладно и тешко дека ќе стигне до бодови во Рим. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*