Тикет на денот е-Спорт (09.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се селиме на ESEA Season 43: Advanced Division – Europe, каде што имаме ептен богата понуда, а ние ќе ви ги издвоиме двата најинтересни дуели според нас.

00Prospects – Zero Tenacity – 1 @ 1.50 во 22Bet

00Prospects имаше три победи по ред, и тоа две убедливи со Aokigahara (16-0) и Insilio (16-5), но нивната низа беше запрена од незгодната ESCA Gaming која славеше со 16-5. Од друга страна, српскиот тим Zero Tenacity игра променливо, а во последното коло славеше против македонскиот состав SKviaKU, откако претходно беше поразена од уште еден македонски тим 0to100 (1-2). Zero Tenacity го доби единствениот меѓусебен дуел меѓу овие екипи, и тоа пред пет месеци, но овој пат наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

Enterprise – Spirit Academy – 2 @ 2.10 во Bet365

Ако некој е во добра форма, тогаш тоа дефинитивно е екипата на Spirit Academy затоа што има пет победи во последните пет дуели, и тоа по ред ги реши Young Ninjas, Astralis Talent, Ence Academy, MIBR Academy и Flowstate. Ова ги прави фаворити во дуелот против Enterprise, кој е во мала криза и врза два порази од Dynamo Eclot и eSuba. Поради совршената форма на Spirit Academy, ние ќе му ја препуштиме фаворитската улога и затоа ви нудиме 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*