Серија А 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 13-то коло од Серија А кое ќе ни донесе неколку возбудливи дуели, а секако фокусот ќе биде на „Дерби Италија“ помеѓу Јувентус и Интер.

Удинезе – Лече 1

Удинезе имаше старт од соништата оваа сезона, но следуваше пад на формата во последните четири кола. На тие средби тимот запиша три ремија и едн пораз, па следуваше пад за неколку места на табелата. Сега на гости му доаѓа Лече, па ова е одлична можност за Несторовски и дружината да им се вратат на победите. Лече сигурно нема лесно да се предаде, но напиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart .

Емполи – Сасуоло ГГ

Два тима кои се на средината на табелата. Емполи има за цел оваа сезона да избори опстанок и добро ја отвори сезоната, но во последните три кола запиша два порази. Сепак треба да се напомене дека поразите беа од Јувентус и Аталанта, па сега им доаѓа противник по мерка. Сасуоло игра променливо од почетокот на сезоната, но на неговите натпревари секогаш има многу возбудувања и голови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.55 во Bet365.

Салернитана – Кремонезе 1

Салернитана е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона и моментално се наоѓа на 10-то место, притоа е во добра форма и запиша три победи на последните четири меча. Сега на гости му доаѓа најслабиот тим во лигата, Кремонезе е на последното место на табелата и се уште нема победа. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.15 на22Bet.

Аталанта – Наполи ГГ

Еден од дерби натпреварите ова коло и дуел помеѓу двете првопласирани екипи на табелата, па сигурно исходот многу ќе биде важен за понатамошниот тек на сезоната. Аталанта е изненадување оваа сезона бидејќи после слабите партии минатата сезона не се очекуваше дека ќе се бори за врвот. Тимот на Гасперини игра тврдо, не прима многу голови и е многу опасен од контранапади. Од друга страна Наполи е тимот кој е во најдобра форма во Европа и ова сигурно ќе биде голем тест. Доколку победи на ова гостување, ќе направи голем чекор кон титулата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.65 воMozzart 

Милан – Специја  1-1

Милан минатото коло неочекувано беше поразен од Торино и сега заостанува цели 6 бода зад лидерот Наполи, па повеќе нема право на кикс. Тимот на Пиоли во ЛШ покажа дека е во добра форма и не би требало да има проблем на овој меч. На гости доаѓа Специја која се бори за опастанок и на последните пет меча освои само 1 бод. Нашиот предлог е 1-1 со квота 2.00 во Bet365.

Болоња – Торино ГГ

Еден од најнеизвесните дуели на колото, бидејќи се сретнуваат две екипи со израмнет квалитет. Болоња игра подобро после тренеската смена, особено на домашен терен. Торино е во голема еуфорија после победата над шампионот минатото коло, па сигурно ќе сака да ја продолжи добрата серија. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Монца – Верона 1

Монца после тренерската смета заигра добро, но на последните три меча запиша три порази, па едноставно нема право на кикс на овој меч. На гости им доаѓа Верона која е еден од најслабите тимови во лигата и има голем проблем со повредени играчи. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.20 во Mozzart 

Сампдорија – Фиорентина 1X

Дуел на два тима кое се големо разочарување сезонава. Сампдорија имаше лош старт и сега е во позиција да се бори за опастанок, но работите се променија на подобро после тренерската смета. Фиорентина игра топло-ладно, но не според очекувањата. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.90 во Mozzart 

Рома – Лацио 3+

Едно од најголемите градски дербија во Европа и кое за римските клубови значи како и титула.Поради тоа двата тима ќе играат на победа, а со оглед на фактот дека се еден од друг на табелата, ова дерби ќе го одреди остатокот од сезоната за двата клуба. Лацио ќе биде без Милинковиќ-Савиќ и Имобиле, додека Рома ќе биде без Дибала. Очекуваме возбудлив меч со многу голови, нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Bet365.

Јувентус – Интер X

Едно од најголемите дерби во Италија и кога играат Јувентус и Интер резултатот секогаш е непредвидлив. Двата тима имаа лош старт на сезоната и моментално разликата на табелата е само два бода. Меѓутоа, поразениот во ова дерби ќе отпадне од трката за титулата, особено Јувентус не смее да си дозволи пораз. Очекуваме израмнет дуел и прво реми во сезоната за Интер. Нашиот предлог е X со квота 3.00 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*