Ла Лига 31-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Од петок на програмата се натпреварите од 31-то коло на шпанската Ла Лига. Во ова коло немаме некои поголеми дерби натпревар, но далеку од тоа дека нема да биде интересно. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Севиља – Гранада – 1

Премиерниот натпревар од 31-то коло се игра во Андалузија каде што фудбалерите на Севиља ќе го дочекаат тимот на Гранада. Избраниците на Лопатеги играат нешто послабо во последно време, па така овој клуб на трите последни дуели не знае за победа, а во минатоото коло беа поразени на гостувањето кај Барселона. Гранада од друга страна е на 16-то место и и имаат само три бода повеќе во однос на најзагрозените екипи. Овде предлагаме 1 со квота 1.42 во Mozzart.

Кадиз – Бетис – Т22+

Првиот натпревар од саботната програма се игра во Кадиз каде што истоимената екипа на домашен терене ќе го дочека тимот на Бетис. Домаќините моментално се на 17-та позиција на табелата, а тоа е позиција која е последна во однос на опстанокот. Бетис се уште го немаат кажано последното збогум кога е во прашање пласманот во ЛШ, а моментално се на 5-то место. Овде очекуваме гостите да постигнат два гола, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.43.

Мајорка – Атлетико Мадрид – 1Х

За жал, многу лесно може да се случи фудбалерите на Мајорка повторно да ги гледаме во Сегунда наредната сезона бидејќи во овој момент се наоѓаат на 18-то место на табелата. Атлетико Мадрид е тим кој игра одлично во последно време, а најдобро тоа се докажа со победата над Алавес во последното коло. Сепак овде сметаме дека Мајорка може да земе барем бод и затоа типуваме 1Х со квота 2.01 во 22Bet.

Виљареал – Атлетик Билбао – 1

Eден од најинтересните натпревари на ова коло се игра на Ел Мадригал каде што фудбалерите на Виљареал ќе го дочекаат Атлетик Билбао. Жолтата подморница пред неколку дена изигра фантастичен натпревар во ЛШ и над сите очекувања во првиот дел од четвртфиналето славеа против фаворизираниот Баерн, а тој дуел е завршен со резултат 1-0. Билбао е на осмата позииција со само бод помалку, а во минатото коло Баскијците славеа на домашен терен против Елче со резутлат 2-1. Ние овде предлагаме 1 со квота 2.30 во 1xBet.

Реал Мадрид – Хетафе – 3+

Сметаме дека оваа кратка анализа треба да започне со едно име и презиме – Карим Бензема. Францускиот репрезентативец игра нереално добро во последно време и тоа го потврди со нов хет трик во ЛШ на гостувањето кај Челзи. Хетафе ќе направи се за да не изгуби на овој дуел, но тоа ќе биде доста тешка задача. Типуваме 3+ со квота 2.01 во Mozzart.

Осасуна – Алавес – 1

Полека, но сигурно Осасуна влегува во групата на стабилни прволигаши со оглед на тоа што и следната сезона тимот од Памплона ќе го гледаме во најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал. Алавес доживеа се наоѓа во тешка ситуација и најверојатно ќе се борат за опстанок во лигата, а моментално го имаат последното место на табелата. Осасуна е фаворит и очекуваме 1 со квота 1.96 во Bet365.

Еспањол – Селта – 1

Како што досега доста пати напомнавме, Еспањол оваа сезона покажува две лица. Позитивно е тоа што Католницте своите натпревари ги играат на домашен терен каде што ретко губат, а негативно се однесуваат на натпреварите на гости. Селта игра прилично променливо во последно време, а во последното коло беа поразени од Реал со резултат 1-2. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 2.95 во 22Bet.

Елче – Сосиедад – 3+

Eлче пред почетокот на шампионатот оформи интересна екипа. Додека некој очекуваа напад на позициите кои водат во Европа, се случи спротивното и сега се наоѓаат на 15-то место на табелата што и за нив е до некаде реално. Сосиедад многу лесно можеше да дојде до пласман во конференциската лига, а само два бода помалку во однос на петтопласираниот Бетис. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 2.21 во 1xBet.

Леванте – Барселона – 2

Леванте нема лесно да се предаде, а тоа се виде во последното коло каде што славеа над Виљареал со резултат од 2-0. Барселона откако е под „палката“ на Чави игра фантастично и во моментов се наоѓаат на второто место, а ако почнеа со ваков стил на игра на почетокот на сезоната, дефинитивно сега ќе беа во конкуренција за титулата во Ла Лига. Овде предлагаме 2 со квота 1.48 во Mozzart.

Рајо Валекано – Валенсија – 3+

Последниот дуел од ова коло се игра во Валекано каде што Валекано ќе го пречека тимот на Валенсија. Фалкао и другарите после фантастиочниот старт на шампионатот, моментално се на 13-то место на табелата и доколку продолжат со ова темпо многу лесно може да се најдат во критичната зона. Валенсија ги разочара своите фанови и се наоѓа на 9-то место, а најверојатно нема да ги гледаме во Европа и следната сезона. Очекуваме отворен натпревар и предлагаме 3+ со квота 2.26 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*