Тикет на денот (сабота, 09.04.2022)

тикет на денот

Уште една сабота со фантастична понуда е пред нас. Натпревари има многу, а ние се надеваме дека ќе го направиме вистинскиот избор. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Каљари – Јувентус – 2/2 @ 2.50 во Mozzart

Каљари врза четири последователни порази и на тој начин се доближија до црвената зона. За нив оваа година главна цел е да обезбедат навремен опстанок, но како што стојат работите во моментов, тие ќе се борат до самиот крај за тоа. Јувентус од друга страна игра добро во последно време, но од титулата најверојатно нема да биде ништо. Тие ќе бидат задоволни со пласман во ЛШ, а искрено на добар пат се да го остварат тоа. Овде очекуваме доминација на гостите и типуваме 2/2 со квота 2.50 во Mozzart.

Волфсбург – Арминија Билефилд – 1 @ 1.65 во Bet365

Волфсбург дефинитивно влезе во криза, а најдобар показател за тоа ни се последните резултати, каде што овој тим запиша три последователни порази, па ако продолжат со ова темпо дефнитивно ќе влезат во трката за опстанок. Арминија од друга страна од самиот почеток игра лошо, па воопшто не е чудно што се наоѓаат на црвената позиција. Како и да е, овде Волфсбург се издвојува како фаворит и веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 4.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*