Бундеслига 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Во германската Бундеслига стигнаа до 29-то коло: До крајот ќе биде интересно, барем ако се продолжи со ова темпо. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови

Штутгарт – Дортмунд – 2

Штутгарт  е веднаш над црвената зона и како што стојат засега работите, овој тим до самиот крај ќе се бори за опстанок со оглед на тоа што има голема конкуренција. Дортмунд со поразот во последното коло скоро и да ги изгуби шансите за титула, но математички се уште имаат шанси. Како и да е, веруваме дека Милионерите нема да се предадат на овој натпревар, па затоа типуваме 2 со квота 1.80 во Mozzart.

Келн – Мајнц – 3+

Овде имаме дуел на две екипи кои се слични по форма, но и се блиску на табелата. Келн игра доста променливо, па сосема оправдано се наоѓа на средината на табелата. Мајнц од друга страна е само две позиции под Келн, но и за нив важи истото дека знаат да изиграат различно со различни противници. Како и да е, дуел на изедначени екипи скоро секогаш поминува со голови, па очекуваме 3+ на овој натпревар со квота 1.97 во Bet365.

Баерн Минхен – Аугсбург – 1/1

Баерн Минхен на овој натпревар влегува со многу лошо расположено. Тоа се должи поради поразот во рамките на ЛШ кој го доживеаа од тимот на Виљареал, но тука има уште еден натпревар, па грешката може да се поправи. Аугсбург со две победи во последните две кола се издигна над црвената зона и ако продолжат со ова темпо не треба да се грижат за опстанокот. Овој пат имаат доста тежок противник, па сметаме дека нема што да бараат. Типуваме 1/1 со квота 1.44 во 22Bet.

Гројтер Фирт – Менхенгладбах – 2

Гројтер Фирт математички има се уште шанси да го фати „возот“ за спас, но реално тоа е малку потешка мисија со оглед што во моментов заостануваат 11 бода зад сигурната зона на само 6 кола до крајот на сезоната. Менхенгладбах дефинитивно потфрли оваа година и се наоѓаат во вториот дел на табелата и да бидеме искрени ова никој не го очекуваше. Типуваме 2 со квота 1.68 во 1xBet.

Волфсбург – Арминија – Билефилд – 1

Тимот на Волфсбург дефинитивно е во криза. Најдобар показател за тоа ни се натпреварите во последните три кола каде што запишаа три порази, а искрено и немаа баш лесни противници. Арминија од друга страна е во црвената зона и делува дека до самиот крај ќе се борат за опстанок. Овде поради домашниот терен типуваме 1 со квота 1.72 во Mozzart.

Херта – Унион Берлин – 0-2 гола

Овде имаме дуел на две екипи кои имаат огромна потреба од бодови. Херта ги бара бодовите за спас, додека Унион Берлин има потреба за да остане во трката за европските купови. Херта има големи шанси за опстанок, но дефинитивно ќе треба да присобере некој бод. Унион Берлин е во голема конкуренција, па прашање е колку ќе ја исполнат таа цел. Предлагаме на овој дуел 0-2 гола со квота 1.77 во Bet365.

Бохум – Леверкузен – 2

Домаќините во овој натпревар влегуваат со добро расположение со оглед на тоа што во последното коло запишаа победа против Хофенхајм и сега се на чекор до сигурен опстанок. Леверкузен е на третата позиција, а всушност и тоа е позицијата која ја посакуваат за крај на сезоната бидејќи општо познато е дека до четвртото место екипите патуваат во ЛШ. Овде сметаме дека Фармацевтите ќе земат ти бода и типуваме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

Ајнтрахт Франкфурт – Фрајбург – ГГ

Ајнтхрат Фанкфурт во последните четири првенствени дуели нема пораз, но искрено шансите за пласман во Европа им се сведоа на минимум. Фрајбург од друга страна се наоѓа во зоната за Европа, а прашање е дали имаат капацитет за да останат таму. Овде имаме дуел на две екстра екипи за оваа сезона, па очекуваме гол на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.68 во 1xBet.

Лајпциг – Хофенхајм – ГГ3+

Лајпциг оствари голема победа во последниот натпревар и успеа да го победи тимот на Дортмунд со висок резултат од 1-4, па успеа да влезе во групата за пласман во најелитното фудбалско натпреварување ЛШ. Хофенхајм од друга страна само што влезе во добра серија, следуваше повторно криза и сега се на 6-то место и без победа на последните три натпревар. Наш предлог за овој натпревар е ГГ3+ со квота 1.65 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*