Малмо – ХЈК: Домаќинот е фаворит, но ХЈК е во одлична форма

Лига на Шампиони

Скандинавскиот двомеч од квалификациите за пласман во Лигата на Шампиони меѓу Малмо и ХЈК привекува големо внимание во тој дел од Европа. Домаќинот на овој прв меч е фаворит, но ХЈК покажа дека сезонава од нив може да се очекува многу.

Малмо има високи очекувања во ЛШ

Екипата на Малмо во првото коло беше голем фаворит, но наместо лесен пласман во втората фаза од квалификациите за Лигата на Шампиони, тие се мачеа против Рига ( Рига и е противник на Шкендија во Конференциската Лига на Европа ). Дома славеа со 1:0, но во Латвија беше 1:1, а домаќинот беше и тоа како опасен.

Шведскиот шампион и сега е фаворит, а нивните очекувања се навистина големи сезонава. Но ако сакаат да го минат ХЈК, ќе мора да заиграат многу подобро. Тимот е составен претежно од скандинавци, данци и швеѓани и нивната игра се темели на цврстина. Минатиот викенд, Малмо славеше со 0:5 против Дегерфорс во домашната лига, што секако е добра увертира за овој меч.

ХЈК се наоѓа во одлична форма

Шампионот на Финска полесно од очекувањата се справи со Будучност од Црна Гора. Дома славеа со 3:1, а во гости беа уште поубедливи и победија со 0:4. И во домашната лига, после 12 кола се неприкосновени, а првиот пораз го доживеаа викендов, но мора да се истакне дека играа со речиси вториот тим и се спремаа за мечот со Малмо.

Веројатно нема да имаат проблем во финската лига и целосно се насочени кон Лигата на Шампиони, што секако дека е голема предност за нив. Тоа најдобро се виде минатиот викенд, кога најдобрите фудбалери на тимот го пропуштија мечот од домашниот шампионат. Имаат интересен тим, играат офанзивно и нема сомнеж дека така ќе играат и во Шведска. ХЈК

Прогноза

Малмо е фаворит. Игра дома и има поквалитетен тим. Впрочем и шведската лига е поквалитетна од финската. Но сепак, ХЈК се наоѓа во одлична форма и многу полесно одигра во првото коло. Мојот предлог е ГГ со коефициент 2.15 во Bet365.

ТИП: Малмо – ХЈК – ГГ @ 2.15 во Bet365

Квоти за ЕУРО 2020


ДатумГрупаНатпреварTип 1 x 2
11.06.2021
21:00 ч.
Група АТурција - Италија
12.06.2021
15:00 ч.
Група АВелс Швајцарија
12.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Финска
12.06.2021
21:00 ч.
Група ББелгија Русија
13.06.2021
15:00 ч.
Група ДАнглија Хрватска
13.06.2021
18:00 ч.
Група ЦАвстрија Македонија
13.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Украина
14.06.2021
15:00 ч.
Група ДШкотска Чешка
14.06.2021
18:00 ч.
Група ЕПолска Словачка
14.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Шведска
15.06.2021
18:00 ч.
Група ФУнгарија Португалија
15.06.2021
21:00 ч.
Група ФФранција Германија
16.06.2021
15:00 ч.
Група БФинска Русија
16.06.2021
18:00 ч.
Група АТурција Велс
16.06.2021
21:00 ч.
Група АИталија Швајцарија
17.06.2021
15:00 ч.
Група ЦУкраина Македонија
17.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Белгија
17.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Австрија
18.06.2021
15:00 ч.
Група ЕШведска Словачка
18.06.2021
18:00 ч.
Група ДХрватска Чешка
18.06.2021
21:00 ч.
Група ДАнглија Шкотска
19.06.2021
15:00 ч.
Група ФУнгарија Франција
19.06.2021
18:00 ч.
Група ФПортугалија Германија
19.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Полска
20.06.2021
18:00 ч.
Група АИталија Велс
20.06.2021
18:00 ч.
Група АШвајцарија Турција
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦМакедонија Холандија
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦУкраина Австрија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БФинска Белгија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БРусија Данска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДХрватска Шкотска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДЧешка Англија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕСловачка Шпанија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕШведска Полска
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФГерманија Унгарија
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФПортугалија Франција
26.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 1
Велс Данска
26.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 2
Италија Австрија
27.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 3
Холандија Чешка
27.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 4
Белгија Португалија
28.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 5
Хрватска Шпанија
28.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 6
Франција Швајцарија
29.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 7
Англија Германија
29.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 8
Шведска Украина
02.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 1
Швајцарија Шпанија
02.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 2
Белгија Италија
03.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 3
Чешка Данска
03.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 4
Украина Англија
06.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 1
Италија Шпанија
07.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 2
Англија Данска
11.07.2021
21:00 ч.
ФиналеИталија Англија

Сите квоти за ЕУРО 2020 ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*