Панче Ќумбев со прогноза за првото полуфинале на ЕУРО 2020

Ќумбев

Денес стартуваат полуфиналните дуели на ЕУРО 2020, со првиот меч од оваа фаза, Италија – Шпанија. Ова полуфинале е далеку попривлечно од она второто, но и дуел кој може да го даде наредниот европски владетел. Свое видување за овој меч, мала анализа и предлог тип даде, Панче Ќумбев кој низ целиот шампионат има успешни прогнози.

Италија – Шпанија ( време: 21:00 ч. )

Полека но сигурно дојдовме до крајот на овој Евро шампионат. Денешниот натпревар е полуфинале на две одлични селекции со голема традиција низ историјата. Се надевам дека ќе биде ова еден возбудлив и интересн натпревар. Победникот од овој дуел го гледам како следен европски шампион. Иако многу луѓе, фудбалски експерти и слично, ја форсираат Англија, мое скромно мислење е дека од овие две селекции треба да го бараме следниот европски шампион.

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Двете селекции прикажаа константа форма низ целото Европско првенство. Сепак јас би им дал предност на Италијанците, затоа што ме воодушевија со својот пристап и со играта која ја покажуваат. Не е ова онаа стара Италија која игра на 1:0. Ова е Италија која игра тотал фудбал и игра за гол повеќе од противникот. Затоа предност им давам ним и типувам победа на “домаќинот”.

ТИП: Италија – Шпанија – 1 @ 2.50 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*