Васоски и Ќумбев со предлози за денешните дуели на ЕУРО 2020

Ќумбев

Денес на програмата се вторите два осминафинални натпревари од ЕУРО 2020. Повторно свои анализи и прогнози имаат Панче Ќумбев и Александар Васоски кои ги анализираат двата денешни дуели.

Панче Ќумбев прогнозира за натпреварот:

Холандија – Чешка ( време: 18:00 ч. )

Фаворит на овој натпревар е Холандија. Но без разика на фаворитската улога, не мислам дека холанѓаните лесно ќе ја добијат Чешка. Чесите се тврд орев и тоа го покажаа во групната фаза. Холандија прв пат на ова Европско првенство игра надвор од Амстердам и сега ќе видиме дали стварно се зрели за нешто повеќе или се она што се случуваше во групната фаза беше еуфорично затоа што играа на домашен терен .Иако се фаворити овде типувам на голови и тоа на двете страни.

ТИП: Холандија – Чешка – ГГ3+ @ 2.40 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Васоски

Александар Васоски прогнозира за натпреварот:

Белгија – Португалија ( време: 21:00 ч. )

Уф, ова ќе биде многу интересен натпревар. Вистинските фудбалски љубители не смеат да го пропуштат овој осминафинален дуел. Двете репрезентации имаат фудбалери од светска класа. Мислам дека во овој меч нема фаворит и тешко е да заземам страна за една екипа. Се работи за доста израмнети селекции и ќе биде израмнето. Но очекувам дека ќе има голови, особено што во двете репрезентации има одлични офанзивци, напаѓачи.

ТИП: Белгија – Португалија – 3+ @ 2.05 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*