Никогаш досега не се постигнати повеќе од два погодоци!

Денес од 19:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Замалек и Асван.

Замалек е на лидерската позиција со вкупно 55 бода кои ги има освоено преку 16 победи, 7 реми и 2 порази.

Асван е на 15-то место и досега има освоено вкупно 24 бода преку 6 победи, 6 реми и 12 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат секогаш без многу голови. Имено, досега се имаат сретнато вкупно седум пати и никогаш не се постигнати  повеќе од два гола по натпревар, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.10 во 1xBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*