СП во ракомет: Предлог играчи за големото финале меѓу Шведска и Данска

Предлог играчи

Денес се игра големото финале на Светското ракометно првенство во Египет. Се случи неочекуваното скандинавско финале, помеѓу Данска и Шведска. Ако за данците сите очекуваа ека ќе се борат за златото, тоа не беше случај со Шведска која со преполовена селекција допатува во Египет.

Речиси цел Мундијал дававме предлог играчи, па овој шампионат ќе го заокружиме на таков начин, со неколку предлог играчи за кои сметаме дека ќе дадат голови, над или под границата поставена од букмејкерите.

GIDSEL M. +3.5 @ 1.75

Данците освен што добија можност за борма за злато на овој шампионат, веројатно го добија и наследникот на Хансен и тоа во младиот десен бек Гидсел. Тој до пред полуфиналниот меч беше најдобар стрелец во Данска. Игра неверојатен шампионат и е еден од ракометарите со највеќе поминато време на теренот во Данска. Не се сомневам дека ќе даде барем четири гола во финалето.

LAGERGREN A. + 2.5 @ 1.95

Шведскиот десен бек од Рајн некар Ловен ја пропушти првата фаза од Мундијалот поради Ковид, но затоа се врати на мечот од втората фаза против Русија и веднаш даде три гола. Против Катар не даде гол, но играше малку, за во полуфиналето повторно да постигне три гола. Сега е веќе целосно спремен за Данска и верувам дека границата за него е повеќе од достижна.

WANNE H. + 4.5 @ 1.65

Ване игра одличен Мундијал и е најдобар стрелец на Шведска. Македонија ја почуствува најмногу неговата сила кога тој ни даде 11 гола. Во просек дава по 6.5 гола по натпревар, а сега во финалето треба да бида најдобар. Освен тоа, тој ги шутира и пеналите за Шведска па мислам дека лесно може да дојде барем до пет гола на овој меч.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*