Тикет на денот е-Спорт (31.01.2021)

Денеска повторно им се враќаме на натпреварите во CS:GO, откако вчера имавме два меча од Dota 2, а првиот денешен дуел дефинитивно ќе биде највозбудлив за љубителите на овој е-Спорт.

Heroic – Fnatic – 2 @ 2.37 во 1xBet

Heroic славеше на два од последните три натпревари, а од нив беа поуспешни само Mousesports, кој славеше со 2-0, по што Heroic ги совлада MIBR со 2-0 и OG со 2-0. Додека Fnatic немаше никакви проблеми, па триумфираше на последните три дуели, и тоа против Complexity Gaming со 2-0, OG со 2-0 и Cloud9 со 2-1.

Овие екипи последниот меч го одиграа во август минатата година и тогаш победи Heroic, но сега ситуацијата е поинаква и наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во 1xBet.

Team Spirit – FunPlus Phoenix – 2 @ 2.20 во Bet365

Team Spirit запиша две победи во последните два меча, но тешко стигна до целиот плен против BIG (2-1) и Sprout (2-1), додека Gambit Esports беше подобар од нив со 1-2.

Од друга страна, FunPlus Phoenix имаше одлични настапи во претходниот период и славеше на последните три меча. Тие беа подобри со по 2-0 против EG и HellRaisers, додека со 2-1 го победија Gambit.

Ова ќе биде прва меѓусебна средба меѓу тимовите, а ние предлагаме 2 со коефициент 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*