СП во ракомет: Предлог играчи од денешните дуели на СП во Египет

Предлог играчи

Денес на Светското Првенство во Египет има доста интересни дуели, а ние повторно ќе предложиме неколку играчи. Избравме три играчи за кои сметаме дека ќе дадат повеќе голови од границата на букмејкерите.

KASTENING T. +3.5 @ 1.70

Десното крило на Германија игра неверојатен шампионат и е најдобар стрелец во својата репрезентација. Даде 9 од 11 против Уругвај, на вториот меч даде 2 од 5 против Унгарија но германците тешко доаѓаа до шанси од крилата, а на четвртиот меч даде 7 од 9 против Шпанија. Често шутира и пенали за германија, односно е втора опција за тоа во селекцијата, па сметам дека границата од 3.5 гола е мала за него.

MORYTO A. + 5.5 гола @ 1.80

Не е мала границата за Морито, особено што Полска игра против Унгарија. Но ова десно крило, е еден од новите лидери на Полска. Шутира пенали а до сега иаше неверојатни перфоманси. Даде 11 од 11 против Тунис, па 5 од 6 против Шпанија (4 од пенал). На третиот меч даде 6 од 7 против Бразил и пред два дена имаше 8 од 8 против Уругвај. Многу нешта зависат од него и мислам дека и овој пат може до 6 гола.

LANGARO H. + 4.5 @ 1.75

Потојано го предлагаме овој лев бек и само еднаш не испадна плус, кога беше на граница со 4 гола против Полска. На другите натпревари даде 6 од 12 против Шпанија, 6 од 7 гола против Тунис и 8 од 10 против Унгарија. Голем потрошувач на топки е и сметам дека на овој меч ќе даде најмалку 5 гола.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*