СП во ракомет: Предлог играчи од денешната програма на Мундијалот во Египет

Предлог играчи

Денес има доста интересни средби на ракометниот Мундијал во Египет. Можете да пробате и единица на Македонија, а одлична е понудата и кога во прашање се ркаометарите. Во продолжение ќе се обидеме да ви помогнеме од обложувачки аспект на ракометари.

Lazarov K. + 5.5 @ 1.60

Лазаров не се изнаигра на првите два меча од Светското Првенство. Македонија ги губеше натпреварите уште по првото полувреме и против Шведска и Против Египет, па селекторот не го форсираше капитенот. Но сега, на овој решавачки меч со Чиле, јасно е дека капитенот ќе игра многу повеќе. Кога нема од кој друг, од него ќе се очекуваат голови па јас мислам дека ќе ја помине границата од 5.5 гола.

Kulesh U. + 3.5 @ 1.75

Кулеш е лев бек шутер и важи за еден од најголемите потрошувачи на топки во Белорусија. На првиот меч против Русија даде шест гола од девет обиди, а на вториот меч беше поштеден против Јужна Кореа. Сега е свеж и од него се очекува најмногу секако покрај Ваилупау. Границата од 3.5 гола не е голема за ракометар како него.

Wanne H. + 4.5 @ 1.90

Станува збор за неверојатен ракометар. Лево крило, еден од најдобрите во Фленсбург. Тоа најдобро го покажа на првиот меч на ова Светско Првенство против Македонија кога беше незадржлив и постигна неверојатни 11 гола. Освен тоа, Ване ги шутира пеналите за Шведска па тоа е уште една причина да се одигра плус за него. Во второто коло беше поштеден против Чиле, но сега очекувам да одигра добар меч.

PORTELA P. + 5.5 @ 1.80

Португалија е сигурен патник во следното коло, но им треба победа над Алжир за да пренесат максимални бодови во следната фаза. Највеќе се очекува токму од Портела. Десното крило е во одлична форма, даде пет од пет против Исланд, а на вториот меч даде девет од 11 против Мароко. Португалија ќе има контри, а тука најдобар е токму Портела.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*