Предлог типови од денешната програма на пријателски натпревари

Фудбал

Има доста интересни пријателски натпревари на програмата денес. Тешко е да се игра на пријателски мечеви, кога се експеримантира со составите, со формациите, но сепак одвои три натпревари кои ми привлекоа внимание од обложувачки аспект.

Црна Гора – Латвија – 1

Нема дилема, Црна Гора е поквалитетна селекција и треба да дојде до победа на овој меч. Латвија е очајна. Имаше страшна серија и две години без победа, па славеше изненадувачја победа над Австрија во минатите квалификации но кога се беше решено. Во Лигата на Нации пак одиграа 0:0 со Андора и 1:1 со Малта. Ова е сепак пријателски меч. Селекторот на Црна Гора најави неколку ротации и шанса за некој фудбалери од домашниот шампионат, но и без тоа тие се големи фаворити. Ќе одиграм 1 со коефициент 1.40 во 10Bet.

Холандија – Мексико – ГГ

Инересен ќе биде овој меч во поглед на сите аспекти. Шест пати играа овие две селекции меѓу себе и секогаш паѓале голови и на двете страни. Мислам дека така ќе биде и овој пат. Двете селекции се наоѓаат во одлична форма и играат напаѓачи, а кога се игра така доаѓаат и головите. Ќе одиграм ГГ со коефициент 1.80 во 10Bet.

Швајцарија – Хрватска – ГГ

Двете селекции се соочуваат со проблеми. Имаше можност овој меч да биде одложен поради коронавирусот. Шаќири е позитивен и постои можност да заразил некои од репрезентативците, но УЕФА пресече и овој меч ќе се игра. Двата селектори најавија дека ќе ротираат со составот, а тоа особено важи за Хрватска чиј селектор ќе даде шанси на фудбалери кој досега не го носеле репрезентативниот дрес. Очекувам интересне дуел, без разлика што се работи за пријателски меч. Мислам дека ќе се игра отворено. Ќе одиграм ГГ со коефициент 1.75 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*