Бундеслига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Во викендот пред нас се играат натпреварите од 27-то коло на германската Бундеслига, второ коло после рестартот.

Херта – Унион Берлин – ГГ

Од Херта најавува дека цел им е само опстанокот, но во првиот натпревар после паузата покажаа едно друго лице. Берлинскиот тим убедливо славеше на гостувањето во Синсхајм против Хофенхајм и цела работа ја заврши во второто полувреме, но со ваква игра опстанокот е лесно остварлив. Унион Берлин го пречека Баерн Минхене и скоро познат беше исходот. Овде очекуваме ГГ со квота 1.83 во 1xBet.

Mенхенгладбах – Леверкузен – Т22+

Ова може да биде најинтересниот натпревар на ова коло. Од нивниот исход зависи поредокот во лигата посебно кога е пласманот во прашање во ЛШ. Двете екипи покажаа минатата седмица дека се во добра форма. Борусија гостуваше во Франкфурт и немаше поголеми проблеми. Од друга страна Леверкузен знае да биде незгоден со секоја екипа, па искрено овде не очекуваме дека ќе има некакви проблеми. Наш предлог е Т22+ со квота 2.42 во Bet365.

Фрајбург – Вердер – ГГ

Доколку зелените не донесат од Фрајбург некој бод, извесно ќе биде дека наредната сезона ќе ги гледаме во Цвајт. Таму се Хамбургер и Хановер, па ништо чудно да им се придружи и трета екипа од северна Германија. Фрајбург игра како што треба. Никој не го зема во рпедвид пласманот во Европа, но тие вредно собираат бодови. Ние овде предлагаме ГГ со квота 1.64 во William Hill.

Падерборн – Хофенхајм – 2

Им се дивиме на карактерот на екипата на Падерборн. Откако сите ги отпишаа, успеаа да земат бод во Дизлдорф и така својот ривал да го доведат во тешка позиција. Падерборн треба да игра во бараж бидејќи тоа им е скоро и единствена надеж за да обезбедат опстанок. Сепак бодови ќе бараат на друго емсто, бидејќи Хофенхајм ќе сака да ја оправда грешката од минатото коло. Овде предлагаме 2 со квота 2.15 во 1xBet.

Волфсбург – Дортмунд – Т22+

Спекаткл не очекува во Волфсбург, но за жал помал бидејќи ќе нема навивачи. Убав фудбал играат Германците, но пред празни трибини не е тоа тоа. Волците сакат во Европа и тоа го потврдија во претходното коло против Аугсбург, додека Дортмунд сила покажа во рурското дерби каде што го декласираше тимот на Шалке. Како и да е, Дортмунд овде е фаворит и очекуваме да постигне најмалку два гола. Предлагаме Т22+ со квота 1.63 во Bet365.

Баерн Минхен – Ајнтрахт – 1&4+

Кога ќе се присетиме дека во првито дел од првенството Ајнтрахт го победи Баерн со 5-1, коефициентот за 1 е низок. Меѓутоа ако ја споредиме формата на двете екипи, тогаш Баварците се оправдан фаворит. Ајнтхрат падна на 13-то место и сега се бори да избегне бараж, а потајно се надева дека може да стигне до пехар во купот. Овде очекуваме Баерн да доминира и предлагаме 1&4+ со квота 1.88 во William Hill.

Шалке – Аугсбург – 2-3

И нас не изненади податокот дека Шалке е веќе осум кола без победа, а се уште се наоѓа во позиција да избори излез во Европа. Четири ремија и четири порази имаат плавите оваа пролет со еден воведен триумф над Менхенгладбах. Аугсбург има само четири бода повеќе од Фортуна која е во зоанта на бараж, па сега бодовите им се повеќе од потребни. Овде очекуваме 2-3 гола со квота 1.97 во 1xBet.

Мајнц – Лајпциг – ГГ

Јасно е дека бајката на Лајпциг полека ислечзнува. Веќе е најавено помало вложување во овој тим од наредната година, а шансите да стигнат до прв трофеј искрено се минимални. Од друга страна Мајнц секоја година е сериозен кандидат за Цвајт, но сепак на крајот успеваат да опстанат. Лајпциг не е тим на кој може да вложувате, па затоа предлагаме ГГ со квота 1.61 во Bet365.

Келн – Фортуна – 1

Да славеа против Мајнц, Јарците би конкурирале за пласман во Европа. Доживеаа шок после водство од 2-0 и на тој натпревар мораше да се задоволат само со еден бод. Фортуна е е аутсајдер на овој натпревар, а и можеби тоа е оправдано со оглед на тоа што се борат за опстанок. Како и да е, ние овде предлагаме 1 со квота 1.80 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*