И денес очекуваме отворен и ефикасен дуел

традиција

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига 2 се сретнуваат екипите на Нинберг и Ауе.

Нинберг после 26 изиграни кола се наоѓа на 15-та позиција со вкупно освоени 29 бода преку 7 победи, 8 реми и 11 порази.

Ауе е нешто подобро пласиран и ја има 6-та позиција со вкупно 37 бода кои ги има освоено преку 10 победи, 7 реми и 9 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат, двете мрежи не мируваат, однсоно тоа било случај на последните пет натпревари, па сега се надеваме дека може и денес да биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.68 во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*