HellRaisers „гори“ за одмазда против FlyToMoon на Parimatch

Вчерашниот ден повторно мина успешно и веќе имаме серија од четири денови со погодени предлог-типови, а денеска ќе се обидеме да направиме и серија „пет од пет“. Сепак, малку поинакви предлози во однос на претходните денови, затоа што овој пат ви нудиме натпревари од Parimatch League Season 3 Round Robin. Возбудувањата се составен дел и од овој турнир, кој е на самиот почеток, а дефинитивно еден од денешните предлози е за похрабрите. Во секој случај, најдобри коефициенти за е-Спорт може да пронајдете на Bet365 и 1xBet.

Team Empire Hope – Team Unique – 2 @ 1.30 во Bet365

Team Unique ја бара втората победа на турнирот Parimatch League Season 3 Round Robin, а шанса за такво нешто ќе има во денешниот меч против Team Empire Hope, кој има еден триумф и еден пораз. Team Unique покажа неколку пати дека е поквалитетен ривал затоа што славеше на четири од последните пет меѓусебни дуели. Поради тоа, наш предлог е 2 со коефициент 1.30 во Bet365.

FlyToMoon – Hellraisers – 2 @ 2.82 во 1xBet

FlyToMoon е фаворит според обложувалниците во мечот проти HellRaisers бидејќи успеа да слави на последниот меѓусебен дуел. Сепак, HellRaisers беа подобри на три од последните пет меѓусебни натпревари, па сигурно ќе се обиде да се одмазди за поразот од пред осум дена на OGA Dota Pit од 0-2. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.82 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*