Ла Лига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд на програмата се натпреварите од 22-то коло од шпанската Ла Лига, а секако најинтересно ќе биде во Мадрид каде што Реал на домашниот Бернабе ќе го дочека Атлетико Мадрид.

Гранада Еспањол – Х2

Воведниот натпревар од 22-то коло на шпанската Ла Лига ќе се игра помеѓу екипите на Гранада и Еспањол. Гранада одлично започна на овој шампионат, но општиот впечаток е дека како што минува времето, така и формата паѓа на овој тим. Што се однесува до Еспањол, сигурно е дека екипата од Каталонија е најнепријатното изненадување во досегашниот тек од шампионатот. Овде очекуваме Х2 и предлагаме да изиграте во 1xBet со квота 1.45.

 Реал Мадрид – Атлетико Мадрид – 1

Дерби на колото се игра на Бернабеу каде што Реал го дочекува Атлетико Мадрид. Кога се ќе се собере и одземе, сигурно е дека фановите на Реал Мадрид можат да бидат задоовлни со игрите на нивниот клуб. Од друга страна Атлетико Мадрид игра доста непредвидливо, а искрено се и во лоша форма, па сметаме дека градскиот ривал ќе го искористи тоа. Типуваме 1 во Bet365 со квота 1.90.

Мајорка – Ваљадолид – 1

Фудбалерите на Мајорка оваа сезона се вратија во Ла Лига, а како што стојат засега работите, примарна цел на овој тим е да обезбеди навремен опстанок во друштво со најдобрите екипи од Ла Лига. Ваљадолид важи за екипа која не блеска на нивните гостувања, па затоа овде предлагаме 1 во William Hill со квота 2.25.

Валенсија – Селта  – 3+

Еден од најинтересните дуели на 22-то коло ќе се игра на Местаља каде што Валенсија ќе ги нагости фудбалерите на Селта. Валенсија во минатото коло го изигра најдобриот меч во овогодинешниот шампионат и убедливо славеше против Барселона со 2-0. Што се однесува до Селта, ретко кој очекуваше толку лоши игри за овој тим. Ние очекуваме овде отворен натпревар и најмалку 3 гола во 1xBet со квота 1.90.

Леганес – Реал Сосиедад – ГГ

Фудбалерите на Леганес имаат големи проблеми оваа сезона и судејќи по се, засега се најсериозни кандидати за елиминација. Моментално се на претпоследното место на табелата со ист број бодови како и последнопласираниот Еспањол. Сепак, мора да признаеме дека во последно време играат одлично. Реал Сосиедад игра феноменално оваа сезона и ја имаат шестата позиција на табелата. Како и да е, овде очекуваме ГГ и предлагаме тоа да го изиграте во Bet365 со квота 1.90.

Еибар – Бетис – 3+

Вториот натпревар од неделната програма ќе биде помеѓу Еибар и Бетис. Фудбалерите на Еибар играат исклучително добро во последно време, а тоа најдобро го покажува и податокот дека на последнтие пет натпревари доживеаа само еден пораз покрај две победи две реми. Бетис веќе неколку сезони наназад го одликува лошата игра, но сепак имаат одлична позиција на средината на табелата. Наш предлог за овој дуел е 3+ во William Hill со квота 1.92.

Атлетик Билбао – Хетафе – ГГ

Ако веќе констатиравме дека дерби натпреварот ќе биде во Мадрид, тогаш сигурно другиот интересен дуел ќе биде помеѓу Атлетик Билбао и Хетафе. Ова ќе бдие дуел на 9-то и 4-то пласираните екипи на табелата. Билбао фантастично започна во овој шампонат, но впечатокот е дека како што изминува времето така и Баскијците прикажуваат се послаби и послаби партии. Хетафе и оваа сезона игра одлично, па повторно се наоѓа на позиција која може да ги одведе во ЛШ. Предлагаме ГГ во 1xBet со квота 2.37.

Севиља – Алавес – 1

Управата на Севиља има само една и единствена цел за оваа сезона, а тоа е пласман во ЛШ. Како што стојат засега работите, Севиља е на вистински пат да го оствари тоа, бидејќи во овој момент го имаат третото место на табелата. Алавес во минатото коло изигра одлично против Виљареал, но сепак потфрлија во финишот и примија гол во последните моменти од натпреварот. Како и да е, овде Севиља е фаворит и веруваме во нивната победа на овој натпревар. Коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 1.36.

Виљареал – Осасуна – 3+

Кога се ќе се собере и одземе, сигурно е дека фудбалерите на Виљареал играат одлично оваа сезона. Имено, Жолтата подморница во овој момент се наоѓа на 8-то место на табелата и на последните пет дуели имаат дури четири победи и само еден пораз.Осасуна е на средината на табелата и тие можат да бидат комплетно задоволни со оглед на тоа што амбициите им се да обезбедат навремен опстанок. Очекуваме отворен натпревар и предлагаме 3+ во William Hill со квота 1.76.

Барселона – Леванте – 4+

Последниот натпревар од 22-то коло на шпанската Ла Лига ќе се игра на Ноу Камп каде што фудбалерите на Барса ќе го дочекаат Леванте. Нема што, Барселона е во криза, а тоа без сомнеж се покажа на последниот натпревар каде што беа поразени од Валенсија. Леванте веќе неколку сезони наназад е на средината на табелата и со тоа се апсолутно задоволни. Наш предлог е 3+ во 1xBet со квота 1.74.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*