Тикет на денот (петок, 17.01.2020)

тикет на денот

Викендот кој е пред нас веќе потсеќа на оние викенди од полната сезона. На терен се враќаат скоро сите лиги, па понудата е доста богата.

Шалке – Менхенгладбах – ГГ @ 1.67 во 1xBet

Првиот натпревар во Бундеслигата во 2020 година е дерби дуел. Во Гелзенкирхен се сретнуваат екипите на Шалке и Менхенгладбах. Гостите првото место го препуштија на Лајпциг, но успеаа да останат на второто место. Шалке ја изигра одлично есенската полусезона и може да кажеме дека имаат квалитет. Овде очеуваме најмалку по еден гол на двете страни и предлагаме ГГ со квота 1.67 во 1xBet.

Ос – Камбург – 2/2 @ 1.95 во William Hill

Лидерот на првенството во холандската втора лига, заминува на гостување на кое мора да се врати со три бода. Домаќините се на дури на 18-то место, а исто така немаат победа на четири кола, односно доживеаа исто толку и порази. Камбур одлично играше во првиот дел од сезоната и очекуваме така да продолже и во вториот дел. Наш предлог е 2/2 со квота 1.95 во William Hill.

Фулам – Миделсброу – 0-2 @ 2.06 во Bet365

Во малото лондонско дерби, Фулам ја дочекува екипата на Миделсброу. Домаќинот се уште се надева дека може до директен пласман во Премиер Лига, односно до експресен повраток во елитата од која испаднаа минатата сезона. Моментално се наоѓаат на 4-то место, а второпласираниот Лидс им бега седум бода. Миделсброу се малку уморени, па ќе играат повнимателно. Овде очекуваме мал број голови и тоа 0-2. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.06.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.71

Be the first to comment

Leave a Reply