Коефициентите драстично се променија: Еве кој е фаворит за европски ракометен шампион!

Ова европско првенство во ракомет сведоци бевме на големи изненадувања каде што беа елиминирани некои од поголемите фаворити.

Тоа придонесе за да се изменат коефициентите во онлајн обложувалниците, а ние во наредниот текст ќе ви претставиме кој според Bet365 има најголеми шанси за титула.

На првото место е селекцијата на Шпанија со квота 3.25, а веднаш зад нив се Норвершка со коефициент 3.50, додека на третото место е репрезентацијата на Хрватска со квота 6.00.

Четвртото и петтото место се за Словенија и Шведска со квота 6.50, односно 10, а како потценета е селекцијата на Германија со квота 12.

Доколку се обложите на Унгарија ќе добиете квота 16, а пехарот за Исланд и Австрија се плаќа со квота 26 и 51.

После нив следува селекцијата на Португалија со квота 67, а Чешка и Белорусија се најголеми аутсајдери, па коефициентот за нив е 201 и 251.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*