Бундеслига 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Најдобрите германски клубови, оние кои играат во европските купови имаа неколку дена пауза. Последниот натпревар од минатото коло беше изигран во понеделникот, а новото коло започнува во петок.

Ајнтрахт – Херта – Т12+

После сензационалната победа над Баерн кој кај нив значеше промена на тренерот, фудбалерите на Ајнтрахт нанижаа три последователни порази во Бундеслигата. Изгубија од Фрајбург, Волфсбург и Мајнц, па тоа ги доведе на 10-то место. Херта е во зоната на елиминација бидејќи врза пет последователни порази. Овде двете екипи ќе играат за победа, но сметаме дека Ајнтрахт ќе постигне 2 гола. Коефициентот за Т12+ во 1xBet изнесува 1.65.

Аугсбург – Мајнц –  1

Дерби на дното од табелата. Добраќинот ја поправи формата во однос на почетокот на сезоната, а во последните три кола освои 10 бода за разлика од првите 10 кола кога осовија само четири. И Мајнц оживеа после катастрофите во Лајпциг и поразот од Унион Берлин. Пред овој важен натпревар некако Аугсбург како да е во подобра форма и сметаме дека ќе стигнат до победа на овој дуел. Коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 2.31.

Mенхенгладбах – Баерн – ГГ3+

Вистинското дерби се игра во Менхенгладбах помеѓу Борусија Менхенгладбах и Баерн Минхен. Некогаш ова беше најголемо дерби во Германија, а како што стојат сега работите може да се повтори. Баерн доминираше во претходната деценија кога му се закануваа Дортмунд и Лајпциг, но и нкој друг. Сега оваа сезона, Мнехенгладбах се истакна. Тие се лидери на првенството веќе 7-8 кола, но веднаш зад нив се и биковите од Лајпциг. Баерн е далеку од посакуваната форма и навидум изгледаше дека ќе бидат незапирливи, но работите се малку подруги. Овде очекуваме ГГ3+ со квота 1.66 во William Hill.

Дортмунд – Фортуна – Т13+

Милионерите некако успеаа да донесат бодови од Берлин така што ја победија Херта со 2-1 и тоа со играч помалку во поголемиот дел од натпреварот. Со тоа ја прекинаа серијата од три натпревари без победа сметајќи го и поразот во Барселона во рамките на ЛШ. Ниту Фортуна во нормални услови не би смеела да биде сериозен проблем за милионерите. Овде очекуваме максимална доминација за домаќините и предлагаме Т13+ во 1xBet со квота 1.92.

Фрајбург – Волфсбург – ГГ

Фрајбург имаше две тешки гостувања на кои од едното донесе бод. Го освоија против Леверкузен додека во Менхенгладбах беа поразени. Фрајбург нема многу грижи бидејќи е на одличното шесто место со само шест бода помалку од лидерот, а само два бода од Баерн Минхен. Волфсбург потфрли во последното коло кога на домашен терен пред своите фанови прими три кола од Вердер. Како и да е, очекуваме уште еден отворен натпревар и предлагаме ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Лајпциг – Хофенхајм – 1

Лајпциг е во одлична серија на резултати и возможно е после ова коло да ја преземе лидерската позиција на табелата. Се што треба да направат е да го совладаат Хофенхајм, а Менхенгладбах да не победи против Баерн. Биковите се во одлична форма, па ова не е кој знае колку тешка мисија. Лајпциг има голем мотив за победа и предлагаме 1 со квота 1.46 во William Hill.

Леверкузен – Шалке – ГГ

Еден од најинтересните дуели на ова коло ќе се игра на Бај Арената во Леверкузен. Фудбалерите на Баер во минатото коло го победија шампионот Баерн, а сега го пречекуваат Шалке, тимот кој се наоѓа на одличното трето место. Шалке е без пораз на последните пет кола, а во тој временски период забележаа три победи и две реми. Наш предлог за овој дуел е ГГ во 1xBet со квота 1.70.

Унион Берлин – Келн – 1

Дебитантот во Бундеслигата стигна до ситуација во кој е фаворит во Бундеслигата. Нас ни изгледа дека ова е прв пат во сезона, но искрено не е кој знае колку изразен. Причината е оправдана, бидејќи Келн е во очајна форма. Новата победа на Унион Берлин би ги заврстила на средината на табелата, а тоа искрено е нивната главна цел. Наш предлог е 1 во Bet365 со квота 2.33.

Вердер – Падерборн – 1

После осум кола без победа, Вердер славеше на гостувањето во Волфсбург. Тој триумф би можел да значи почеток на добирте резултати во продолжени на сезоната. Сега во гости им доаѓа последнопласираниот Падерборн кој најверојатно ќе се пресели во Цвајт. Дилеми околу конечниот исход за овој дуел немаме и предлагаме 1 во William Hill со квота 1.57.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*