Серија А 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 12-то коло од Серија А кое ќе ни го донесе големото дерби помеѓу Јувентус и Милан во Торино.

Бреша – Торино 3+

Домаќинот не блеска оваа сезона, па сигурно го очекува грчевита борба за опстанок. Иако во текот на летниот преден рок донесоа неколку засилувања, меѓу кои и Балотели, сепак резултатите изостануваат. Од друга страна Торино е во резултатска криза, но квалитетот е на нивна страна, па веруваме дека ќе биде отворен меч со многу голови. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.90

Интер – Верона 1

Интер игра одлилно во Серија А оваа сезона и му „дише во врат“ на Јувентус. „Нероаѕурите“ се бо добра форма и не смеат да си дозволат кик, особено на домашен терен. Квалитетот е на нивна страна, па се очекува лесно да ги освојат трите бода. Од друга страна Верона игра над очекувањата, се наоѓа на средината на табелата и победи на последните два меча, па сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.40

Наполи – Џенова 1

Наполи се наоѓа во голема резултатска криза и моментално владее „хаос“ во клубот, па овој натпревар може да биде одлучувачки. Тимот на Анчелоти едноставно мора да им се врати на победите, а има противник по мерка. Џенова после промената на тренерот заигра добро, но распоредот не е во нивна корист. Ова по традиција е едно од најтежките гостувања, па тешко дека ќе стигнат до бодови. Квалитетот и домашниот терен се на страната на Наполи па веруваме дека ќе ги освојат трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.42

Каљари – Фиорентина ГГ

Каљари е најпријатното изненадување оваа сезона во Серија А, па моментално се наоѓа на 6-то место на табелата. Особено добро игра на домашен терен, а тоа и можеше да се очекува со оглед на големите засилувања кои ги донесе ова лето. Фиорентин пак игра „топло-ладно“, меѓутоа игра отворен фудбал и сака да се надигрува со противниците. Поради тоа веруваме дека ќе има голови на двете страни и нашиот предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.70

Лацио – Лече 3+

Лацио оваа сезона покажува две лица, во Европа игра лошо, но во Серија А бележи добри резултати. После победата на Сан Сиро против Милан нема право на кикс и е голем фаворит во овој меч. Од друга страна Лече моментално се наоѓа надвор од зоната за испаѓање, но го очекува грчевита борба за опстанок. Очекуваме многу голови, па нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.39

Сампдорија – Аталанта ГГ

Сампдорија е најнепријатното изненадување оваа сезона и моментално се наоѓа во зоната за испаѓање. Сега со промената на тренерот се надеваат и на промена на резултатите, но според квалитетот овој тим дефинитивно не е на реалната позиција на табелата. Од друга страна Аталанта игра одлично и оваа сезона и доаѓа на ова гостување да се надигрува. Очекуваме голема борба и голови на двете страни. Поради тоа нашиот предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.62

Удинезе – СПАЛ ГГ

Удинезе беше во ужасна серија, но со промената на тренерот минатото коло остварија голема победа на гостувањето во Џенова. Тимот сега ја подобри самодовербата, па сигурно ќе сака да ги освои трите бода на овој меч. Меѓутоа СПАЛ е многу непредвидлив тим, игра отворено и поради тоа очекуваме голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.91

Парма – Рома 2

Парма добро ја отвори сезоната и моментално се наоѓа на средина од табелата, но во последно време е во лоша форма и има само една победа на последните пет меча.  Меѓутоа, Парма игра добро на домашен терен особено против фаворитите, па сигурно ќе сака да освои бодови во овој меч. Рома лошо ја отвори сезоната, но во последно време игра во одлична форма и со голема самодоверба, па се искачи на третото место на табелата. За овој меч се враќаат неколку важни фудбалери во тимот, па „волчицата“ сигурно ќе сака да ја продолжи добрата серија и да ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.90

Јувентус – Милан 3+

Јувентус иако не игра убедливо оваа сезона сепак е лидер на табелата и е во серија од победи, меѓутоа нема право на кикс бидејќи Интер му дише во врат. Ова иако е големо дерби, сепак според квалитетот Јувентус е голем фаворит, а и традицијата е на негова страна. „Росонерите“ оваа сезона играат под сите очекувања, па и промената на тренерот не го промени трендот на резултатите. Милан има многу лоша традиција на гостувањата во Торино последните години, разликата во квалитет е голема, па тешко дека ќе успее да дојде до бодови. Домаќинот е голем фаворит, но очекуваме многу голови на овој меч. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.83

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*