Серија А 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 14-то коло во Серија А кое нема да донесе големо дерби, но сигурно неколку возбудливи натпревари.

Бреша – Аталната 2

Аталанта одлично ја отвори сезоната, но нема победа веќе четири меча, па падна на 6-то место на табелата. Пред неколку дена „Божицата“ ја оствари првата победа во ЛШ, па ова е одлична можност да им се врати на победите во Серија А. Од друга страна Бреша е на последното место на табелата и е во серија од пет порази по ред. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.50

Џенова – Торино ГГ

Џенова го промени тренерот, но никако да ги промени и резултатите. Моментално се наоѓа во зоната за испаѓање, позиција која дефинитивно не кореспондира со квалитетот на овој тим, па очекуваме полека да се искачува на табелата. Торино пак игра „топло-ладно“ цела сезона. Двата тима имаат проблеми во одбраната, па очекуваме голови на двете страни. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефицинет 1.75

Фиорентина – Лече 3+

Фиорентина се наоѓа на средина од табелата, но моментално се наоѓа во лош период и запиша три порази на последните пет меча. Сериозно е разнишана позицијата на тренерот Монтела, па „волетовите“ се наоѓаат пред императив победа. Лече се наоѓа над зоната за испаѓање, но сигурно го очекува грчевита борба за опастанок до крајот на сезоната. Овој тим покажа дека е „тврд орев“ за фаворитите и на последните пет меча само еднаш беше поразен. Веруваме дека овој меч ќе биде богат со голови, па нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“.Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефицинет 1.55

Јувентус – Сасуоло 1-1

Јувентус е лидер на табелата, но со само еден бод предност пред Интер, па нема право на кикс. „Бјанконерите“ се во добра форма и овој меч за нив не би требало да претставува проблем, па се освен победа ќе биде „чудо“. Поради тоа нашиот предлог е „победа на полувреме и крај“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.77

Интер – СПАЛ 1-1

Интер игра одлично оваа сезона и покажа дека може да се бори со Јувентус за Скудетото. Нема право на кикс во овој дуел, особено поради фактот што на гости им доаѓа тим кој се бори за опстанок. Нема сомнеж дека избраниците на Конте од старт ќе тргнат офанизвно, па очекуваме „победа на полувреме и крај“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.80

Лацио – Удинезе 3+

Лацио е во исклучително добра форма и се наоѓа во серија од пет победи во Серија А. Моментално е на третата позиција и сигурно ќе сака да ја продолжи серијата победи. Домашниот терен сигурно ќе биде предност, но Удинезе во последно време ја подобри формата, Несторовски „проработе“, па сигурно нема лесно да се предаде. Очекуваме натпревар со многу голови, па нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“.Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефицинет 1.55

Парма – Милан 2

Парма моментално се наоѓа на 8-то место на табелата, но во моментов не е во добра форма и има само една победа на последните пет меча. Поради тоа овој меч не доаѓа на најдобар момент за  „млекарите“.Милан игра катастрофална сезона, но после тренерска смена се гледа подобрување во играта. Моментално „росонерите“ се наоѓаат на 12-то место, па едноставно немаат право на кикс и се наоѓаат пред императив победа. Веруваме дека „росонерите“ ќе ги освојат трите бода, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 2.14

Наполи – Болоња 1

Наполи во Лигата на шампиони игра добро, но во Серија А се наоѓа во голема резултатска криза. Нема победа веќе пет меча, па падна на 7-то место на табелата. Поради тоа се наоѓа пред императув победа и едноставно мора да ги освои трите бода. Болоња оваа сезона игра „топло-ладно“, но не игра добро на гостувањата, па нашиот предлог е Тип 1. Тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 1.45

Верона – Рома 2

Резултатите на Верона се одлични оваа сезона, па тимот се наоѓа на 9-то место оваа сезона. Верона игра „тврдо“, прима малку, но и постигнува малку голови. Нивниот најголем адут е домашниот терен каде ги освојуваат најголем дел од бодовите. Меѓутоа, сега на гости им доаѓа Рома које е многу поквалитетна и е во одлична форма. Поради тоа нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.88

Каљари – Сампдорија ГГ

Каљари е најпријатното изненадување оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на 4-то место на табелата. Минатото коло испушти два гола предност на гостувањето кај Лече, па сигурно ќе има мотив повеќе за победа, а домашниот терен е голема предност. Сампдорија пак е во нагорна форма, излезе од опасната зона и нема пораз веќе четири меча. Очекуваме голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефицинет 1.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*