Тикет на денот (сабота, 30.11.2019)

тикет на денот

Фудбалските првенства полека влегуваат во завршницата од есенскиот дел, а поголем дел од лигите ќе бидат прекинати поради новогдишните и божиќните празници. Затоа треба да ги искористиме овие денови и уште еднаш да направиме добитен тикет.

Лил – Дижон – 1 @ 1.57 во 1xBet

Вицешампионот на Франција ја заврши авантурата наречена Лига на шампиони. После поразот од Ајакс во петтото коло останаа само на еден освоено бод и без никакви шанси за европска пролет. Сепак и самото учество во тоа натпреварување беше голем успех за овој тим. Дижон почна пополека да собира бодови, барем на домашен терен, но овде сметаме дека шансите се на страна на Лил. Наш предлог е 1 со квота 1.57 во 1xBet.

Тотенхем – Бормут – 1&3+ @ 1.88 во William Hill

Судејќи според двата натпревари, ние видовме едне друг Мурињо на клупата на Тотенхем. Тој со своето доаѓање го завери палсманот за ЛШ, па сега има доволно време да се спреми за нокаут фазата. Бормут врза два порази, од кои двата се со резултат од 2-1. Прво изгубија во Њукасл, а потоа и од Вулверхемптон. Овде очекуваме максимална доминација на домаќините и предлагаме 1&3+ со квота 1.88 во William Hill.

Падерборн – Лајпциг – 2 @ 1.41 во Bet365

Секунди го дела Падерборн од најголемата сензација во досегашниот тек од Бундеслигата. Водеше во Дртмунд со 3-0 до 84-та минута, а потоа следеше изедначување, па мораа да се задоволат и со еден бод. Сега во гости им доаѓа уште еден силен тим од Германија, а тоа е екипата на Лајпциг. На гостите бод не им значи многу, па затоа мора да се фокусираат на победа. Наш предлог е 2 со квота 1.41 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*