Головите во Белгија денес ни носат одлична квота!?

традиција

Денес од 20:30 во рамките на белгиската Жупиле лига се сретнуваат екипите на Генк и Ст. Трујден.

Генк се наоѓа на 9-та позиција со вкупно 21 бод кој го има освоено преку 6 победи, 3 реми и 6 порази.

Ст. Трујден е на 11-та позиција со вкупно 18 бода, а нивниот учинок е 5 победи, 3 реми и 7 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат, нивните натпревари се отворени и полни со голови, односно типот ГГ е пролазен на последните четири дуели, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.80 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*