Вулверхемптон – Ман.Јунајтед: Букмејкерите го потцениле Вулвс кој изгледа посилно од минатата сезона

Вулвс - Јунајтед

Второто коло од англиската Премиер Лига ќе биде комплетирано со дуелот Вулверхемптон – Манчестер Јунајтед. Гостинот тргна феноменално сезонава, а пак Вулвф тргна со реми. За двете екипи овој меч може да даде одговори на многу прашања, затоа и привлекува големо внимание.

Волците изгледаат посилни од минатата сезона

Благодарение на Лигата на Европа, сезоната за Волците започна порано од за нив вообичаеното, но порано и од повеќето други премиерлигаши. Вулвс веќе одигра пет официјални натпревари, од кои 4 во Европа и оној од Премиер Лигата против Лестер во минатото коло. Екипата на Нуно Еспирито Санто сепак имаше лесни дуели во Европа, па досега гол разликата е 14 дадени и само 1 примен гол. Премиерлигашот сепак падна на првиот тежок тест откако одигра 0:0 со Лестер минатиот викенд. Сепак тој меч донесе многу контроверзии откако ВАР технологијата поништи чист гол за Вулвс. Од таа гледн точка тие не се задоволни од тој меч, но реално бодот кај Лисиците не е лош резултат.

Волците се доста хомогена екипа под водство на Еспирито Санто, кој го води тимот веќе трета сезона по ред. Нивниот летен трансфер пазар го завршија во одличен термин и донесоа неколку млади таленти во составот, а Раул Хименез и Леандер Дендонкер кои одиграа одлично минатата сезона како позајмени фудбалери во Вулфс, потпишаа перманентни договори. Се на се, Вулвс изгледа спремен за да ужива во уште една импресивна сезона.

Јунајтед добро тргна, но …

Победа над Челзи со 4:0 не може а да не биде оквалификувана како импресивна, но треба да се забележат предупредувањата околу победата на отворањето на сезоната. Противниците на Јунајтед двапати ја погодија гредата и беа крајно конкурентни се до 65-та минута. Како и да е, по катастрофалните резултати на крајот од минатата сезона, Јунајтед не можеше да посака подобар старт на сезоната. Хари Магуире несомнено додаде огромна цврстина но и смиреност во одбраната (како што би се надевале од кој било фудбалер од 80 милиони фунти!), а Пол Погба и Ентони Марсијал кој сега носи дрес со број 9 ( дресот на Ромелу Лукаку ), изгледаат одлично.

Букмејкерите го потцениле Вулвс


Букмејкерите очекувано го фаворизираат тимот на Солскер. Коефициентот за победа на Манчестер Јунајтед е околу 2.30. Од друга страна коефициентот за победа на Вулверхемптон е околу 3.20. Лично, мислам дека тие коефициенти ја потценуваат домашната екипа. Последниот пораз на Вулфс на домашен терен во Премиер Лигата се случи на втори Јануари годинава. Од тогаш тие имаат шест победи и две ремија, а воедно немаат пораз дома ниту во другите натпрварувања. Освен тоа, Вулвс два пати славеше над Манчестер Јунајтед минатата сезона и на два пати со 2:1, еднаш во Купот и еднаш во лигата. Не сакам да ги потценам гостите, но за мене букмејкерите овој пат ги измешале коцките.


Одбраната ќе биде на висина на задачата

Коефициентите кога се работи за голови упатуваат на игра со малку голови. За Под 2.5 гола коефициентот е 1.65. Има смисла – и двата тима ја зачуваа чиста својата мрежа во првото коло, а Вулфс прими само еден гол оваа сезона. Сепак, двата натпревари минатата сезона Двете натпревари на Молинукс завршија со 2:1, па затоа бидете внимателни.


Наш предлог:
Нерешено или победа на Вулверхемптон @ 1.68 во 1хBet
Да паднат Под 2.5 гола @ 1.65 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply